Spoločnosť Apple bola od svojich začiatkov silnou a na svoju stranu si za dlhé roky prilákala mnoho spokojných zákazníkov. Aj napriek správam o nie príliš pozitívnych zmenách sa gigant teší čoraz väčšiemu záujmu, ktorý tiež dokazujú posledné štatistiky. 

Popularita iPhonov stále rastie. To v poslednom prieskume dokázali aj výsledky štatistík špoločnosti pre prieskum spotrebiteľskej inteligencie (Consumer Intelligence Research Partners). V súhrnnej správe sa hovorí o niekoľkých zaujímavých, pozitívnych zmenách v predajoch iPhonov. Do výskumu sa zapojilo 500 zákazníkov, ktorí si v poslednom štvrťroku, teda od apríla do júna  kúpili nový iPhone, iPad či MacBook.

Popularita iPhonov stále rastie

Podľa výsledkov si smartfóny s logom Apple vedú stále veľmi dobre. Mnoho nových používateľov pri kúpe uprednostňuje väčšie varianty s prívlastkom „Plus“. Podiel týchto modelov v predajoch oproti predchádzajúcemu štvrťroku vzrástol z 38 na aktuálnych 42 %. Pre porovnanie, pre väčšie iPhony v júni minulého roka rozhodlo „len“ 32 % opýtaných zákazníkov. Tým zrejme neprekáža ani absencia 3,5 mm audio jacku pri 7-čkách. Záujem o staršie modely pomaly, ale isto klesá a čoraz častejšie sú uprednostňované nové vlajkové lode.

zdroj fotografie: CIRP

Nenechaj si ujsť
Apple má už tento mesiac predstaviť svoj vôbec najlacnejší iPhone

Zhruba 34 % zákazníkov pritom pred kúpou iPhonu 7 / 7 Plus vlastnilo menší iPhone 5s/5c či model SE a až 32 % opýtaných vymenilo za túto novinku svoj starší iPhone 6/6 Plus. A iPhone 6S/6S Plus vymenilo za iPhone 7/7 Plus len 10 % zákazníkov, no tých pribudlo aj od konkurencie. Bývalí majitelia Androidov pri prechode k modelom od Apple boli v posledných troch štvrťrokoch zodpovední za 14 – 17 % predajov. Tieto čísla však za posledné obdobie vzrástli až na 20 %. Za úspech iPhonov zrejme môže aj dlhší cyklus poskytovania aktualizácií.

iPhone 8zdroj fotografie: Nodus

Prednedávnom sme začuli správy, že Apple už v očiach konkurencie nevyzerá tak dobre ako pred niekoľkými rokmi. Dôvodom toho má byť málo výrazných inovácií, ktorá za posledné roky jeho smartfóny používateľom priniesli. Napriek tomu sa týmto zrejme spoločnosť nemusí trápiť, nakoľko predajné čísla hovoria za všetko. Úspech nových iPhonov je jednoznačný a mnohí sa už teraz nevedia dočkať predstavenia vylepšených verzií minuloročných kúskov ako aj výročného iPhonu 8.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom