Svet smartfónov od spoločnosti Apple zahŕňa niekoľko modelov, ktoré sa medzi používateľmi na celom svete stali veľmi populárnymi. Z radu však vytŕča iPhone SE, ktorý si svojimi kompaktnými rozmermi, dizajnom a výkonom získal srdcia mnohých majiteľov. Ako odpoveď na tento veľký úspech môže výrobca predstaviť jeho vylepšeného nástupcu už o pár týždňov. 

Keď Apple v marci minulého roka predstavilo iPhone SE s dizajnom podobným modelu iPhone 5, zrejme ešte nebolo jasné, aký úspech táto vtedajšia novinka zožne. Po pár mesiacoch od uvedenia na trh si ho obľúbilo mnoho zákazníkov najmä vďaka jeho skvelým vlastnostiam a prijateľnej cene. Práve dopyt po takomto kompaktnom Apple smartfóne potvrdilo až 84 % používateľov. Tí by zároveň v tomto roku s otvorenou náručou privítali jeho vynovenú verziu. Slová známeho analytika, Pana Jiutanga, naznačovali, že jeho nová verzia zrejme nebude nikdy prestavená, no opakom sú tvrdenia francúzskeho portálu iGeneration.

Uzrieme nový iPhone SE ešte počas tohto leta?

Podľa tohto zdroja by fanúšikovia modelu iPhone SE mali očakávať jeho tohtoročného následníka už čoskoro. Jeho príchod môže spoločnosť naplánovať už o pár týždňov počas augusta. Ako je známe, v septembri sa Apple pripravuje na odhalenie vylepšených minuloročných vlajkových lodí, iPhone 7S a 7S Plus. Spolu s nimi však svetlo sveta uzrie aj výročný iPhone 8, a tak by mohol mať iPhone SE svoju premiéru už mesiac pred touto veľkou udalosťou. O septembrových novinkách s prívlastkom „S“ sa zatiaľ do éteru nedostali bližšie informácie. Detailov o novej „osmičke“ však uniklo neúrekom.

zdroj fotografie: Apple

Priniesť môže aj atraktívnu cenovku

Mnohými obľúbený iPhone SE v tohtoročnom vydaní môže dostať aj poriadne agresívnu cenovku. Tá by v porovnaní s modelom roku 2016 mohla byť na úrovni 399 €. Správy o príchode tohto miláčika fanúšikov Apple smartfónov sú však iba dohadmi a zatiaľ neboli ničím podložené. V tomto smere ale treba pripomenúť, že portál iGeneration už v minulosti preukázal svoje schopnosti, keď úspešne predpovedal aj príchod iPodu 6. generácie. Z hľadiska popularity modelu SE by však bolo logickým krokom, aby Apple predstavilo jeho vylepšenú verziu.

zdroj fotografie: Twitter/Martin Hajek

Nenechaj si ujsť
Nová pýcha Apple alias iPhone 8 bude chcieť svoju prehnanú cenovku obhájiť týmito 8 vlastnosťami

Tieto dohady ale môžu byť už čoskoro potvrdené, respektíve vyvrátené. Milovníci smartfónov a zvlášť tých od spoločnosti z Cupertina sa však aktuálne sústredia na príchod novej trojice iPhone 7S, 7S Plus a iPhone 8. Práve posledný spomínaný by mal podľa doterajších odhadov spraviť vo svojom segmente poriadny rozruch. Viac detailov o ňom ako aj o jeho súrodencoch sa dozvieme s blížiacim sa predstavením. Ak by ale boli správy o príchode iPhone SE pravdivé, tak Apple môže v tomto roku zožať azda najviac úspechov za posledné obdobie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom