Tesla sa pomaly pripravuje na spustenie prevádzky európskej Gigafactory v Berlíne. Produkcia Modelov Y preto musí byť poriadne vysoká a ako dokazujú nové informácie priamo z továrne, vysoká skutočne bude. Tesla totiž dokáže vyrobiť v Berlíne jednu karosériu za 45 sekúnd, informuje InsideEVs.

Za pozoruhodným časom výroby jednej karosérie auta stojí predovšetkým revolučná technológia odlievania. Tesla totiž miesto zvárania menších dielov dohromady odlieva celú prednú aj zadnú časť rámu, čo značne urýchli výrobný proces.

Tesla

Okrem kratšieho času je tento proces menej nákladný a šetrnejší k miestu, desiatky robotov totiž nahradí jeden veľký odlievací lis, ktorých má Tesla v berlínskej Gigafactory hneď niekoľko.

Pol milióna áut ročne

Prvým cieľom automobilky Tesla je vyrobiť karosériu na Model Y za 45 sekúnd. To je skutočne pozoruhodný čas a v praxi by to znamenalo, že by mohla automobilka ročne vyrobiť až 700 000 elektromobilov, píše Teslarati.

Zatiaľ sú však ciele skromnejšie, plná prevádzka začne až v roku 2022, no spustenie výroby sa očakáva už v novembri tohto roka. Zatiaľ chce spoločnosť Elona Muska vyrábať minimálne 5 000 Modelov Y za týždeň, čo by v prepočte znamenalo 250 000 elektromobilov ročne.

Pri plnej prevádzke si „Muskovci“ dali za cieľ vyrábať až 500 000 elektromobilov ročne. Okrem týchto informácii Tesla zverejnila aj krátke video z novej továrne, ktoré nám ukazuje vnútorné priestory Giga Berlín.

Výroba batérií od prvého dňa

Giga Berlín bude prvým výrobným závodom v Európe, ktorý si okrem elektromobilov produkuje aj vlastné batériové články, píše Tesla na svojom webe. Doposiaľ ale nevedno, či započnú výrobu nových revolučných článkov Tesla 4680, alebo pôjde o starší typ batérií s označením 2170.

Tesla

S blížiacim sa spustením výroby sa otvára aj nábor nových pracovných pozícií, ktorých je v berlínskej továrni aktuálne neúrekom. Pozrieť si ich môžeš na webe Tesly na tomto odkaze.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP