Elektromobilita dizajnérom áut rozviazala ruky a už dnes môžeme sledovať skutočne zaujímavé dizajnové riešenia, vďaka ktorým nie sú elektromobily tak fádne a vynikajú z radu bežných áut. Automobilka Hennessey však pracuje na vozidle, ktoré búra akékoľvek zaužívané stereotypy o tom, ako má vyzerať auto 21. storočia, informuje portál Motor1.

Project Deep Space, tak nesie názov koncept absolútne unikátneho elektromobilu, ktorého dizajn bol odhalený ešte v novembri minulého roka. Americká automobilka Hennessey sa predovšetkým venuje úpravám existujúcich automobilov, no tentokrát chce vyrobiť svoj vlastný kúsok, aký svet ešte nevidel.

Superšport so šiestimi kolesami

Azda najunikátnejšou časťou prvého elektromobilu Hennesey je karoséria. Jej tvar pripomína kvapku vody a celá kabína je postavená na platforme s tromi nápravami. Šesť kolies umožní výrobcovi osadiť ho až šiestimi elektromotormi, vďaka čomu sa zásadne zlepší zrýchlenie ale aj maximálna rýchlosť.

Skica elektromobilu Hennessey
Hennessey

Kombinovaný výkon bude činiť zhruba 2 000 koní a maximálka sa má podľa prvých správ vyšplhať až na 322 km/h. V súčasnosti by tak išlo o najrýchlejší štvormiestny elektromobil na svete.

Hennessey Project Deep Space ale nie je iba o rýchlosti a zrýchlení. Vďaka karosérii v tvare kvapky bude produkčná verzia disponovať aj mimoriadne nízkym koeficientom odporu vzduchu a dojazd na jedno nabitie prekoná 1 000 km.

Už sme načrtli, že ide o štvormiestne vozidlo, no ani usporiadanie sedadiel nemá s konvenčnými autami nič spoločné. Sedadlá sú tu uložené v troch radoch a to 1-2-1. Takéto usporiadanie prináša maximálny komfort a využitie vnútorného priestoru pri unikátnom tvare kabíny. Celé vozidlo má mať pritom na dĺžku viac ako 6 metrov.

Zatiaľ len náčrt, no do pár rokov bude dizajn hotový

Ako uvádza automobilka v tlačovej správe, zatiaľ je elektromobil iba v štádiu skice, no do roku 2024 ho chcú mať hotové po dizajnovej stránke minimálne na 95 % a do dvoch rokov tiež uvidíme funkčný prototyp.

Skica elektromobilu Hennessey
Hennesey

Na trh by potom mohol Project Deep Space prísť už v roku 2026. Očakávaná cenovka je na úrovni okolo 3 miliónov dolárov, teda asi 2,92 milióna eur a vyrobených nebude viac ako 105 exemplárov tohto unikátneho elektrického štvormiestneho superšportu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP