Populárny seriál Sex v veste sa po 16 rokoch opäť prebúdza k životu a dostane minimálne jednu dodatočnú sériu, informuje Variety. Novinka sa začne nakrúcať na konci jari a bude dostupná na streamovacej službe HBO Max, ktorá má byť podľa zatiaľ neoficiálnych informácií v druhej polovici roka oficiálne spustená aj na Slovensku.

Chystané pokračovanie ponesie názov „And Just Like That…“ a vráti sa aj väčšina z ústredných protagonistiek. Účasť na projekte oficiálne potvrdili Sarah Jessica Parker (v seriáli Carrie Bradshaw), Cynthia Nixon (Miranda Hobbes) a Kristin Davis (Charlotte York), s istotou naopak bude chýbať herečka Kim Cattrall, ktorú si televízni diváci obľúbili ako Samanthu Jones.

Pripravovaný reboot bude pozostávať z desiatich 30-minútových epizód a ponesie sa v duchu svojich predchodcov. Zameria sa teda na priateľstvo a životné príbehy Carrie, Mirandy a Charlotte, ktoré v seriáli aj naďalej zostali dobrými priateľkami a čelia novým situáciám v ďalšej kapitole života.

Produkcia seriálu je aktuálne v plnom prúde, nakrúcanie v uliciach New Yorku by malo začať na na sklonku jari, všetko však bude záležať od pandemickej situácie. Hovoriť o termíne uvedenia na streamovacej službe HBO Max je preto predčasné, aj pri dodržaní plánov produkcie by sme s ním však nerátali skôr ako začiatkom budúceho roka.

Sex v meste bol prvýkrát odvysielaný v roku 1998 a vďaka okamžitej popularite a masívnej fanúšikovskej základni sa dočkal celkovo šiestich sérií a dvoch doplnkových celovečerných filmov. Seriál rovnako bodoval aj u odbornej verejnosti, u ktorej si vyslúžil sedem ocenení Emmy a osmičku prestížnych Zlatých glóbusov.

Nie je to prvýkrát, čo HBO pri zostavovaní svojho obsahu siahlo po overenej seriálovej klasike. Očakávaný v rámci streamovacej služby je aj „reunion“ hlavných postáv milovaného sitkomu Priatelia, ktorý mal byť predstavený ešte počas minulého roka, no kvôli COVID-19 sa jeho produkcia neustále odkladá.

Špeciál by mal byť natočený v uvoľnenej atmosfére, kedy Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matthew Perry a Matt LeBlanc budú spomínať na zážitky z natáčania pred živým publikom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom