Seriáloví pamätníci majú dôvod na radosť. Populárny seriálový hrdina Dexter Morgan totiž ešte nepovedal posledné slovo a spoločnosť Showtime jeho príbeh oživuje v dodatočnej sérii.

Vydanie novej série Dextera je podľa Edition naplánované na jeseň budúceho roka, podobne ako pri predchodcoch bude aj pokračovanie pozostávať z desiatich epizód. Titulnú rolu si zopakuje americký herec Micheal C. Hall, ktorý v predchádzajúcich sériách stvárnil masového vraha schovávajúceho sa pod maskou forenzného analytika v službách miestneho policajného zboru.

Návrat hlási aj producent Clyde Phillips, ktorý bude opäť showrunnerom chystanej novinky. Phillips sa okrem Dextera autorsky podieľal aj na seriáloch ako Správna Susan, Parker Lewis neprehráva alebo Sestrička Jackie. Aj vďaka Phillipsovmu profesionálnemu dohľadu sa seriálový Dexter stal zárukou kvalitného a originálneho diváckeho zážitku, o čom svedčí aj 18 nominácii na televízne ocenenia Emmy.

Showtime

Seriál sa vysielal v rokoch 2006 až 2013, celkovo sa dočkal ôsmych sérií. Spoločnosť Showtime teraz Dextera oživuje s prísľubom, že pôjde o zmysluplné a hodnotné pokračovanie.

Boli sme ochotní vrátiť sa k tejto výnimočnej postave len za predpokladu, že by sme našli nový pohľad, ktorý by bol skutočne hodný brilantnej novej série. Teraz môžem s potešením oznámiť, že Clyde Phillips a Michael C. Hall takýto pohľad našli a my sa nevieme dočkať, kedy začneme nakrúcať a ukážeme ho svetu, povedal na margo novej série Gary Levine zo Showtime.

Dej nadchádzajúcej  série ešte nie je vôbec známy, rovnako nevieme, či sa vrátia aj ďalšie ikonické postavy ako dobrácky kolega s čiernym humorom Masuka, detektív Angel Batista alebo rozpoltený Quinn.

Faktom je, že záver poslednej série sa nestretol s veľkým nadšením a fanúšikovská základňa svoju nevôľu so spôsobom, akým tvorcovia seriál ukončili, dala hlasne najavo. Zostáva preto dúfať, že producenti sa tento raz zo svojich chýb poučia a ponúknu dôstojné pokračovanie, ktoré si seriálová legenda rozhodne zaslúži.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom