Jednou s najkritickejších častí iPhonov bola batéria, ktorá oproti vlajkovým modelom s Androidom ponúkala vždy menšiu kapacitu, čo viedlo aj k nižšej výdrži na jedno nabitie. iPhony 11 však prišli s nárastom kapacity batérie, čo sa pozitívne odzrkadlilo aj na ich výdrži, píše 9to5mac.

Samotná výdrž sa zlepšila až na toľko, že v komplexnom teste, ktorý sa nachádza na YouTube od Mrwhosettheboss, sa nové iPhony svojou výdržou nielenže dotiahli na konkurenčné modely s Androidom, ale iPhone 11 Pro Max sa stal dokonca absolútnym kráľom výdrže spomedzi všetkých top smartfónov súčasnosti.

Zobraziť celú galériu (0)
EverythingApplePro/YouTube

Nové modely iPhonov dostali pod svoje telo nasledovné kapacity batérií. iPhone 11 disponuje 3046 mAh batériou, iPhone 11 Pro má  3190 mAh batériu a najväčší z trojice, iPhone 11 Pro Max, dostal aj batériu s kapacitou až 3969 mAh. Tieto tri modely súťažili v teste výdrže so smartfónmi Huawei Mate 30 Pro so 4500 mAh batériou a Samsungom Galaxy Note10+ so 4300 mAh batériou.

V náročnom teste, ktorý zahŕňal prezeranie rôznych aplikácií, nahrávanie videa či hranie 3D hier si najhoršie viedol najlacnejší so zástupcov Apple smartfónov, model iPhone 11, ktorý vydržal 5 hodín a 2 minúty. Aj tento čas však má údajne bez problémov vystačiť na to, aby ti telefón pri bežnom používaní vydržal celý deň.

Na druhom mieste sa umiestnil Samsung Galaxy Note10+ s časom 6 hodín a 31 minút, no cenovo aj výkonovo konkurujúci iPhone 11 Pro vydržal ešte o čosi dlhšie, presne 6 hodín a 41 minút. Prekvapením je však rozdiel medzi iPhone 11 a iPhone 11 Pro, keďže oba majú takmer totožnú batériu. Väčšina odborníkov sa však prikláňa k tomu, že OLED displej v iPhone 11 Pro je šetrnejší ako LCD panel v iPhone 11.

Absolútnym kráľom testu výdrže sa ale stáva iPhone 11 Pro Max, ktorý časom 8 hodín a 32 minút porazil aj Huawei Mate 30 Pro, ktorý dosiahol čas 8 hodín a 13 minút. Kombinácia hardvéru a softvéru v Apple smartfónoch tak dokázala poraziť aj Android, ktorý mal o viac ako 500 mAh silnejšou batériu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP