Generálny riaditeľ Disney, Bob Iger, sa vo svojej chystanej knihe rozhovoril o jeho vzťahu so Stevom Jobsom a ich spoločných plánoch ohľadom budúcnosti Applu a Disney. Ak by Jobs ešte žil, tieto dve spoločnosti by boli jednou.

Bob Iger ako generálny riaditeľ Disney okrem svojich povinností stihol napísať knihu, ktorá by mala uzrieť svetlo sveta už tento mesiac. Tesne pred predstavením knihy však portál Vanity Fair zverejnil niekoľko kľúčových výňatkov, ktoré bližšie popísal portál MacRumors. Bob Iger a Steve Jobs zdieľali v minulosti okrem priateľstva aj biznis plán, ktorý by zmenil Apple a Disney tak, ako ich dnes poznáme.

Nápad na televíznu službu sa zrodil už dávno!

Bob Iger bol kedysi členom Apple, ktorý neskôr opustil a stal sa generálnym riaditeľom Disney. Spočiatku medzi Applom a Disney panovalo napätie, nakoľko Steve Jobs nesúhlasil s Michaelom Eisnerom ohľadom konca dohody, ktorá ukončila vydávanie Pixar filmov prostredníctvom Disney. Iger však Eisnera nahradil a dokázal prelomiť ľady, keď Jobsovi pochválil aktuálne nový iPod, pričom začali diskutovať o iTunes ako televíznej platforme.

Už v tom čase Iger premýšľal o budúcnosti televízie a veril, že je len otázkou času, kým budú mať používatelia prístup k televíznym programom a filmom na svojich počítačoch. V tom čase nebolo o iPhonoch ani chýru ani slychu. Tie boli predstavené až 2 roky neskôr.

Steve Jobs na tieto myšlienky nadviazal a ukázal Igerovy iPod podporujúci prehrávanie videí. Od Igera chcel, aby pre iPod umožnil prehrávanie relácií od Disney. Iger súhlasil a ich dohoda viedla nielen k hlbšiemu priateľstvu, ale aj k novej dohode Applu spolu s Disney o akvizícii Pixaru. Tesne predtým v roku 2006 ale Jobs upozornil Igera na svoju rakovinu.

Ak by Jobs žil, Apple a Disney by sme dnes vnímali úplne inak!

Zákerná choroba, ktorá postihla Jobsa, tak bránila Igerovi viesť s Jobsom ďalšie rozhovory o nových dohodách. Každopádne sa akvizícia Pixaru spoločnosťou Disney podarila a Jobs napriek podrobeniu sa liečbe rakoviny pôsobil v radoch Disney ako najvyšší akcionár. Rozhodoval tak aj o otázkach ako bola akvizícia Marvelu.

Z Igerom naďalej udržiaval silný vzťah, avšak nestihlo dôjsť na všetky plány, ktoré spoločne zdieľali. Ako napísal sám Iger, s každým úspechom spoločnosti Disney si vždy želá, aby pri ňom bol aj Jobs. Taktiež  dodal, že ak by bol Steve stále nažive, obe spoločnosti by sa pravdepodobne zlúčili do jednej.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú