Spoločnosť Samsung rozhodne nepatrila k tým najlepším v prípade rýchlosti poskytovania aktualizácií. Ako však upozornil portál AndroidAuthority, ich prístup k vydávaniu aktualizácií sa v posledných mesiacoch rapídne zlepšil, z čoho by si mali brať príklad aj ostatní výrobcovia smartfónov.

Kórejský výrobca smartfónov v minulosti čakal s vydaním novej verzie Androidu až do momentu, pokiaľ neprišli na trh s novou generáciou smartfónov, ktorá najnovší operačný systém dostala vždy ako prvá. Táto „taktika“ ale pochopiteľne hnevala majiteľov starších zariadení, ktorí tak museli čakať mesiace na aktualizáciu.

Samsung ale zrejme zistil, že uberanie sa týmto smerom nie je najlepšia cesta, a tak skúsil pri aktualizáciách na Android 10 zvoliť‘ odlišnú politiku. Android 10 začal na Galaxy S10 uvoľňovať už v novembri a zariadenia Galaxy Note 10 sa aktualizácie dočkali o pár týždňov neskôr. Samsung dokonca myslel aj na majiteľov lacnejších modelov v podobe Galaxy M20 a Galaxy M30, ktoré už rovnako dostali aktualizáciu na najnovší Android.

Dávid Igaz / FonTech

Ako informuje portál SamMobile, aj budúcoročné novinky strednej triedy v podobe Galaxy A71 a Galaxy A51 prídu okamžite pri spustení predaja, ktorý by mal začať v januári budúceho roka s najnovším Androidom 10. S najnovšou verziou Androidu vraj prídu aj Lite verzie tohtoročných vlajkových modelov, a teda Galaxy S10 Lite a Galaxy Note 10 Lite. Samsung tak skutočne tento rok nečaká až na príchod Galaxy S11 ako tomu bolo v minulosti.

S dodávkou bezpečnostných aktualizácií sa Samsung rovnako poriadne zlepšil. Beta testeri so smartfónmi Galaxy S9 a Galaxy S9+ už dostali januárovú bezpečnostnú záplatu, taktiež decembrová bezpečnostná aktualizácia bola pre vlajkové zariadenia Samsung vydaná už koncom novembra. Dúfame, že Samsung zostane na tejto aktívnej vlne a s rýchlym vypúšťaním aktualizácií bude pokračovať aj v budúcnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom