Len pred pár týždňami Samsung odhalil jeho dlho očakávanú vlajkovú loď, model Galaxy S8. V tejto dlho očakávanej novinke výrobca ukázal aj nového asistenta Bixby. Túto funkciu si Samsung cenní natoľko, že pre ňu dokonca vyhradil špeciálne tlačidlo. 

Dlhé mesiace čakali mnohí milovníci smartfónov na predstavenie nového Samsungu Galaxy S8/S8+. Po mnohých únikoch informácií a špekuláciách spoločnosť konečne odhalila svoju tohtoročnú vlajkovú loď. Spolu s ňou však mal premiéru aj nový virtuálny asistent Bixby. Ten je pre kórejského výrobcu veľmi cennou funkciou, keďže do jej vývoja bolo vložených mnoho peňazí. Aj z tohto dôvodu dostal Bixby vlastné tlačidlo, ktoré má slúžiť výhradne iba pre jeho spustenie.

zdroj fotografie: Samsung

Nenechaj si ujsť
Konkurencia pre Siri a Google je tu! Privítaj nového virtuálneho asistenta Bixby od Samsungu

Šikovným vývojárom sa však podarilo vytvoriť aplikáciu, ktoré umožňovala zmeniť funkciu spomínaného tlačidla. To sa ale Samsungu príliš nepozdávalo, a tak vypustil aktualizáciu, ktorá zabraňuje zmenu funkcie tohto špeciálneho tlačidla. Používatelia by rozhodne privítali možnosť prispôsobenia, no výrobca je, žiaľ, neoblomný. Otázne však je, či by používatelia využívali tohto virtuálneho asistenta aj potom, keby mali možnosť zmeniť funkciu tlačidla napríklad na otváranie aplikácie fotoaparátu.

zdroj fotografie: Samsung

Pre využitie tohto prvku na iné účely tak majiteľom zatiaľ neostáva nič iné iba rootnuť svoje zariadenie. Ďalšou negatívnou stránkou asistenta je absencia hlasového ovládania. Práve táto možnosť je základom každého digitálneho asistenta, ako Siri či Alexa, no Samsung sa ho snaží pretlačiť aj napriek jeho nedokonalostiam. Toto rozhodnutie spoločnosti sa tak môže stretnúť s negatívnymi ohlasmi zo strany používateľov, ktorí by vedeli špeciálne tlačidlo rozhodne využiť aj na iné účely.

Zobraziť cenu Samsung Galaxy S8 na Slovensku

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom