Mnohé technologické spoločnosti už svoje nové produkty stihli vybaviť umelou inteligenciou, ktorá má používateľovi pomáhať s každodennými úlohami. Stále však existuje niekoľko výrobcov, ktorí túto technológiu nemajú. To však už neplatí pre kórejský Samsung, pretože ten teraz odhaľuje svojho nového virtuálneho asistenta Bixby, ktorý bude mať premiéru už o pár týždňov spolu s novým Samsungom Galaxy S8/S8+.

Do dnešného dňa sme umelú inteligenciu mohli nájsť v zariadeniach od Apple, Googlu, Microsoftu a svojho inteligentného asistenta má aj Amazon. K týmto gigantom sa teraz pridáva Samsung, ktorý asistenta s menom Bixby. Ten sa ale od svojich konkurentov mierne líši. Podľa tvrdení spoločnosti funguje ako hlasový asistent, ktorý spolupracuje s používateľom pri používaní aplikácií smartfónu. Dr. Injong Rhee, ktorý je hlavným pracovníkom Samsungu pre vývoj a výskum služieb a aplikácií, sa na adresu nového asistenta Bixby vyjadril nasledovne:

„Hlavným cieľom nového asistenta Bixby je vylepšiť používanie smartfónu. Všetko, čo používateľ dokáže v smartfóne ovládať pomocou dotykovej obrazovky, dokáže Bixby vykonať len pomocou hlasových príkazov.“

zdroj fotografie: FlashFly

Nenechaj si ujsť
Poznáme finálne ceny Galaxy S8 a S8+ pre nás! Unikla aj fotka troch farebných prevedení

Pokiaľ ide o schopnosť učenia sa, tak Samsung vie, že jeho asistent nie je na tom rovnako ako Siri či Cortana, no dokáže používateľovi pomáhať pri riešení jednoduchších úloh. Bixby sa v podstate od funkcie Google Now on Tap príliš nelíši, no dokáže byť užitočnejší vďaka lepšej integrácií medzi aplikáciami. Samsungu sa tak podarilo vyplniť dieru v segmente umelej inteligencie a príchod takéhoto virtuálneho asistenta sa dal skôr či neskôr očakávať.

zdroj fotografie: Mashable

Pri pohľade na konkurenciu zistíme, že Siri od Apple bola už v svojich začiatkoch miernym sklamaním a Google Assistent sa stále ešte len vyvíja. Samsung však doteraz nepatril medzi veľkých inovátorov. Jeho posledný pokus v podobe funkcie S-Voice veľký úspech nezožal. Spoločnosť však tvrdí, že virtuálny asistent Bixby neostane obmedzený len na segment smartfónov. Podľa tvrdení Dr. Rheeho má tento nový asistent budúcnosť aj v ďalších zariadeniach, ako sú práčky či mikrovlnné rúry.

zdroj fotografie: Android Central

Nenechaj si ujsť
Už vieme takmer všetko: Masívny únik detailných špecifikácií Samsungu Galaxy S8 a S8+!

Očakávaný Samsung Galaxy S8/S8+ dokonca priniesie samostatné hardvérové tlačidlo, ktoré bude slúžiť výlučne iba na spustenie asistenta. V rovnakom čase tak používateľ bude môcť spustiť virtuálneho asistenta a zároveň odomknúť svoj smartfón napríklad prostredníctvom snímača odtlačkov prstov. Bixby bude taktiež schopný pochopiť neúplné príkazy, takže používateľ nebude viazaný iba na zaužívané frázy ako je tomu pri konkurencii.

samsung galaxy s8zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Spočiatku bude táto novinka pracovať iba pomocou dvoch jazykov. Prvým je kórejčina a druhým je anglický jazyk. Krátko po odhalení však Samsung sprístupní aj ovládanie prostredníctvom ďalších jazykov a medzi prvými bude čínština. Tú bude časom nasledovať španielčina. Samsung tiež myslí na vývojárov tretích strán, ktorí budú môcť vďaka SDK nástrojom vylepšiť funkcie. Bude však nejakú dobu trvať, kým Bixby svoje ambície naplní a mnohí fanúšikovia sú plní očakávaní. Ostáva tak len dúfať, že nový virtuálny asistent z Kórei bude rovnako revolučný ako Samsung tvrdí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom