Tento rok na konferencii CES 2020 Samsung opäť raz nahliadol do konkurenčnej záhradky, kedy takmer do bodky skopíroval ikonu zabezpečenia Face ID. Ide však o nemilý prešľap, ktorý opäť raz pošpinil meno spoločnosti.

Veľmi podobná ikona tej od spoločnosti Apple sa objavila na prezentácii Samsung Pass, a teda služby zameranej na bezpečnosť a ochranu údajov majiteľov zariadení od Samsungu.

Samsung chráni heslá a iné citlivé údaje spotrebiteľov rôznymi spôsobmi, ako skenovanie očí, heslom, polohou, ale takisto snímaním tváre. Práve ikonou poslednej formy zabezpečenia sa Samsung riadne inšpiroval konkurenciou, teda aspoň vo svojej prezentácii.

To, že ikona skenovania tváre takmer stopercentne kopíruje tú od Apple, si všimlo hneď niekoľko zahraničných webov, ktoré vytvorili pomyselný oblak toxicity okolo juhokórejského giganta. Je pravda, že ak si aj ty postavíš obe logá vedľa seba, okrem hranatejšieho obrysu ikony skenovania tváre služby Samsung Pass medzi nimi budeš hľadať rozdiely len márne.

V tomto momente je dobré poznamenať, že išlo o nepekný prešľap v prezentácii Samsungu. Podľa všetkého, tvorca prezentácie chcel len využiť podobný umelecký štýl ikony, ktorý by zapadol medzi ostatné logá bezpečnostnej služby Samsung Pass na danej prezentácii.

Bezpečnostná bariéra, chrániaca údaje užívateľov chytrých zariadení od Samsungu, pôsobí ďaleko obyčajnejším, ale najmä diametrálne odlišným dojmom ako Face ID. Práve tento obrys tváre využíva Samsung vo svojich zariadeniach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom