Niet pochýb o tom, že juhokórejská spoločnosť Samsung je obrovská. V jej portfóliu nájdeš množstvo elektroniky, od práčok, až po pevné disky. Patrí jej aj množstvo prvenstiev, pričom nedávno sa jej podarilo ďalšie.

V oblasti oblasti výroby čipov nájdeme viacerých výrobcov, pričom po dlhé roky bola spoločnosť Intel tou, ktorá trhu dominovala (čo sa týka ročných príjmov). V minulom roku však toto pomyselné žezlo musela prenechať Samsungu a jeho polovodičovej divízií.

Hlavný motor spoločnosti

Táto divízia má na starosti výrobu pamäťových čipov. Jej produkty môžeš nájsť v takmer každom zariadení. Či už sú to pamäte RAM, pevné disky alebo pamäťové čipy v smartfónoch, ktoré z veľkej miery vyrába práve Samsung. Čo sa týka ročných príjmov, za rok 2017 dosiahla táto divízia 69,1 miliardy dolárov (55,5 mld. eur). Za rovnaké obdobie pritom spoločnosť Intel dosiahla príjem 62,8 miliardy dolárov (50,4 mld. eur). Výroba polovodičových čipov patrí medzi najväčšie divízie Samsungu a na celkovom zisku spoločnosti má viac ako polovičný podiel.

Nenechaj si ujsť!
Nečakaný ťah. Samsung údajne vstupuje do sveta kryptomien

A toto číslo ešte porastie. V budúcnosti sa totiž očakáva stále rastúci dopyt po pamäťových čipoch. Samsung vo svojej štvrťročnej správe ohlásil zvýšený dopyt hlavne v prípade cloud serveroch a čipových sadách do automobilov a umelej inteligencie. Už teraz sa čipy takmer nestíhajú vyrábať, čo v poslednom roku spôsobilo zdvojnásobenie ich ceny. Určite aj tento faktor výrazne ovplyvnil hospodárske výsledky spoločnosti.

Zobraziť celú galériu (4)
Ilustračná fotografia: Samsung

Treba však brať do úvahy, že celkové príjmy sú oveľa väčšie, nakoľko má Samsung veľa ďalších divízií a v prípade elekotroniky má zastúpenie takmer v každom sektore. Jeho zariadenia sa nachádzajú v domácnostiach po celom svete. Ako je to v tvojom prípade? Čo všetko od tohto giganta sa nachádza u teba doma? Daj nám vedieť v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom