banner-galaxy-a3-a5Takmer každý už určite počul o nechválne slávnom osude minuloročného Samsungu Galaxy Note 7. Ten mal veľké šance na úspech, až kým sa nestali udalosti, ktoré ho zvrhli zo scény. Výrobca celou situáciou, samozrejme, nadšený nebol a začal ihneď sťahovať celú Note líniu smartfónov z trhu s tým, že nové modely už neprinesie. 

Po pár mesiacoch sa však situácia rapídne mení a možno ešte v tomto roku uvidíme novú Note 8-čku. Už uplynulo niekoľko mesiacov odkedy Samsung z trhu začal sťahovať model Note 7 a prednedávnom vydal aj oficiálne vyhlásenie, v ktorom objasňuje presné príčiny výbuchov batérií. Po rečiach, ktoré mali celú Note líniu nadobro pochovať, však šéf Samsungu, D. J. Koh, zmenil názor a oficiálne potvrdil príchod nasledovníka, ktorý bude oveľa lepší vo všetkých možných smeroch.

samsung-galaxy-note-7-aa-
zdroj fotografie: Android Authority

„Prinesiem späť lepší, bezpečnejší a oveľa inovatívnejší Samsung Galaxy Note 8!“- D. J. Koh

D. J. Koh stojí aj za zrodom obľúbeného pera S-Pen, ktoré sa stalo neodmysliteľnou súčasťou všetkých Note smartfónov a aj to je jeden z dôvodov, prečo chce šéf Samsungu pokračovať vo výrobe. Minuloročný incident s Note 7-čkou bude síce nezabudnuteľnou chybou výrobcu, no aj napriek nej je na svete stále veľké množstvo fanúšikov, ktorí netrpezlivo dúfajú v zrod nástupcu. To by sa im mohlo splniť už na jeseň tohto roka.

TIP: 17 kľúčových vlastností, ktorými môže reálne disponovať Samsung Galaxy S8

galaxy-note-7-oficialne-7
zdroj fotografie: Android Central

Podľa Tima Baxtera, šéfa spoločnosti v USA, majú mnohí majitelia modelov Note 4 a Note 5 pri výbere jasno a za svoje ďalšie zariadenie by si jednoznačne zvolili novinku z Note línie, čo je o dôvod viac, priniesť Note 8 k životu. Je taktiež naozaj skvelé vidieť, že aj po tak veľkom fiasku to s touto obľúbenou rodinou smartfónov Samsungu vôbec nevzdáva. Koniec koncov, nový iPhone 8 bude potrebovať veľmi silného konkurenta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom