banner-galaxy-a3-a5Od začiatku roka predstavujú výrobcovia smartfónov svoje najnovšie kúsky a Samsung už stihol uviesť na trh svojich zástupcov strednej triedy, zatiaľ čo jeho top model ešte len čaká na svoju veľkú chvíľu. Tá príde už o niekoľko mesiacov a rozhodne sa bude jednať o jeden z najlepších smartfónov v tomto roku.

Prvé fotografie prezrádzajú krásny dizajn

Doteraz sa objavilo len málo reálnych fotografií, ktoré prezrádzajú podobu S8-čky, no aj na tých vyzerá skutočne skvele. Ak sú tieto snímky naozaj pravdivé, konkurencia bude mať čo robiť, aby Samsung dohnala.

s8-realna-fotozdroj fotografie: Business Insider

Skener odtlačkov prstov priamo v displeji

Prvé rendery a nakoniec aj uniknuté fotografie prezradili, že novinka nebude mať žiadne viditeľné domovské hardvérové tlačidlo. Čo to však znamená? Podľa doterajších informácií prinesie Samsung Galaxy S8 skener odtlačkov prstov priamo pod displejom a zbaví sa tak ikonického prvku smartfónov juhokórejského výrobcu.

fingerprint-scanner-embedded-within-the-displayzdroj fotografie: PhoneArena

Dva modely s rozličnými uhlopriečkami displeja

Existujú špekulácie, podľa ktorých príde smartfón v dvoch verziách s rozdielnymi veľkosťami uhlopriečok. Zatiaľ čo niektorí hovoria o 5,1″ displeji pre menší variant, tak väčší z dvojice bude niesť 5,5″ displej. Okrem toho tu je však aj možnosť, že Samsung zoberie ohľad na bývalých majiteľov veľkej Note 7-čky. V tom prípade môže „menší“ variant prísť s 5,7″ obrazovkou a väčší model môže dostať až 6,2″ displej.

s7-a-s7-edge-vianocna-akcia-nahladzdroj fotografie: Dgtle

Väčší displej v konštrukcii S7/S7 edge

Všetko začalo pri Xiaomi Mi MIX. Ten prišiel s obrovským displejom, ktorý však bol umiestnený v konštrukcii, ktorá sa mohla rovnať smartfónom s oveľa menším displejom. Tento trend bude nasledovať aj Samsung a vo svojej novej vlajkovej lodi prinesie veľký displej, avšak rozmermi predchádzajúcich modelov.

S8-video-1zdroj fotografie: Business Insider

Zahnutá a plochá obrazovka

Zatiaľ nie je úplne jasné, či novinka príde iba vo vyhotovení so zahnutým displejom po stranách, alebo počúvne Samsung aj sklaných milovníkov plochých displejov. V každom prípade budú oba typy obrazoviek to najlepšie, čo odvetvie displejov v súčasnosti ponúka.

s7-a-s7-edge-foto-aktualizacia-nahladzdroj fotografie: TheVerge

Duálny fotoaparát

Podľa všetkého bude S8-čka nasledovať aj trend duálnych fotoaparátov, no nie je jasné, akým spôsobom Samsung snímače spracuje. Môže využiť možnosť monochromatického snímača alebo prejsť na štýl iPhonu 7 Plus, kde je jeden snímač využívaný ako teleobjektív. Taktiež nie je isté ani rozlíšenie, no doteraz známe kombinácie sú 13+12 MPx a 16+8 MPx. Ktorú z možností si kórejský výrobca vyberie, uvidíme až o niekoľko týždňov.

iphone-7-oficialne-11zdroj fotografie: PhoneArena

Najlepší selfie fotoaparát zo všetkých

Vlajkový model najväčšieho výrobcu smartfónov na svete pre rok 2017 by mal priniesť predný selfie snímač z aktuálneho Galaxy S7, no ten dostane významné vylepšenie. Tým je automatické zaostrovanie, s ktorým sa už nebudeš musieť báť zlých fotografií.

samsung-galaxy-s7-edge-front-facing-camerazdroj fotografie: AndroidAuthority

Procesor od Qualcommu pre USA a Exynos pre zvyšok sveta

Ako je u Samsungu zvykom, vždy predstaví dve verzie s dvomi rozdielnymi procesormi. Kým krajina za veľkou mlákou v tomto prípade môže dostať úžasný Snapdragon 835, pre zvyšok sveta bude dostupný procesor Exynos z vlastnej produkcie.

qualcomm-snapdragon-835-oficialne
zdroj fotografie: Qualcomm

Nový asistent s umelou inteligenciou ako konkurencia pre Siri

Umelá inteligencia zavíta aj do smartfónov Samsungu a ponesie meno „Bixby“. Kórejský výrobca nič nenecháva na náhodu a chce sa rovnať konkurencii aj v tomto smere. Preto do svojej novinky umiestni aj pomocníka s umelou inteligenciou. S ním bude konkurovať ďalším známym asistentom, ako Siri, Alexa či Google Asistent.

umela-inteligencia-nahladzdroj fotografie: Business Insider

TIP: Cena Samsungu Galaxy S8 určite nebude pre každého! Oficiálne predstavenie prebehne 29. marca

Bixby bude pri vyhľadávaní výsledkov využívať fotoaparát

Nový asistent nebude len nápomocným, ale tiež oveľa múdrejším. Podľa posledných správ mu používateľ ani nebude musieť zadávať príkazy, nakoľko stačí namieriť fotoaparát a Bixby si už poradí so všetkým úplne sám.

samsung-galaxy-s7(5)zdroj fotografie: AndroidAuthority

Dostane nakoniec aj 3.5 mm jack?

Už od začiatku sa špekuluje o tomto konektore, ktorý sa pomaly zo smartfónov začína vo veľkom vytrácať. Stále tak nie je jasné, ako to v prípade Samsungu skutočnosti bude. Pre tých, ktorí by o 3,5 mm jack nechceli prísť, bude rozhodne skvelou správou, ak ho výrobca v najnovšej S8-čke ponechá.

iphone-7-vrtanie-jackuzdroj fotografie: PhoneArena

USB Type-C konektor

Tento typ nabíjaceho konektora sme mohli vidieť už v minuloročnom modeli Note 7, čo by mohlo teda nepriamo naznačovať, že výrobca zvolí tento konektor aj vo vlajkovej lodi línie Galaxy S.

usb-type-c-audio-jack-1200x675zdroj fotografie: Android Authority

Niektoré vlastnosti zdedí po predchodcovi

Samsung Galaxy S8 je jedným z najočakávanejších smartfónov v tomto roku a aby sa zaradil na úplný vrchol, výrobca mu zrejme dopraje aj momentálne veľmi populárnu vodeodolnosť, ktorá z jeho predchodcu spravila nesmierne žiadaný produkt.

samsung-galaxy-s7-vodeodolnostzdroj fotografie: Business Insider

„Desktop Experience“ – režim podobný Continuu od Microsoftu

Okrem špičkovej výbavy môže smartfón prísť aj s desktopovým režimom, pri ktorom sa naplno využije jeho obrovský výkonový potenciál tých najlepších hardvérových komponentov. V ňom však musí byť pre plnohodnotnú prácu, samozrejme, upravené pracovné prostredie. Tým chce Samsung vytvoriť priamu konkurenciu pre Continuum od Microsoftu.

samsung-galaxy-s8-continuum-pc-feature-01zdroj fotografie: Business Insider

Špičková audio výbava

Samsung pred časom odkúpil známu spoločnosť Harman Kardon, ktorá sa zaoberá výrobou reproduktorov. Nemáme však jasno v tom, akým spôsobom výrobca pripraví stereo reproduktory, respektíve kam ich umiestni.

samsung-galaxy-s8-concept-4zdroj fotografie: PhoneArena

Skener dúhovky oka

Pre fanúšikov modelu Note 7 je tu nádej, že skener dúhovky oka uvidia aj v modeli Galaxy S8. Pomocou tejto funkcie bude môcť používateľ oveľa bezpečnejšie používať a odomykať svoje zariadenie.

galaxy-note-7-oficialne-11zdroj fotografie: TheVerge

Na svet príde v marci, no trh ho uvidí až v apríli

Doteraz sme pri Samsungu boli zvyknutí, že svoje top modely vždy predstavil na výstave MWC v Barcelone. Kvôli dôslednej výrobe a kontrole ale bude novinka predstavená na samostatnej akcii v New Yorku ešte v marci. Následne príde na pulty predajní zhruba o mesiac neskôr, no svojou cenovkou rozhodne nepoteší, pretože už základná verzia má stáť nemalé peniaze.

samsung-galaxy-s8-concept-8zdroj fotografie: PhoneArena

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom