banner-pixel
Historicky najviac diskutovaný smartfón v modernej ére. Presne toto označenie najlepšie vystihuje Samsung Galaxy Note 7, ktorý svoj príbeh ukončil strašným spôsobom, na ktorý budeme ešte veľmi dlho spomínať, žiaľ, určite nie v dobrom.

Vybuchujúce batérie, zranení užívatelia a mnoho ďalších nepríjemností vyústili do úplného zastavenia predaja a okamžitého zrušenia výroby. Vyšetrovatelia už zistili, že hlavnou príčinou problémov bolo zlé konštrukčné riešenie, ktoré nedovolilo batérii normálne „dýchať“. I keď mnohí označujú Note 7 ako najlepší smartfón doteraz, jeho uchovávanie aj po oficiálnej žiadosti od Samsungu na vrátenie je viac než len nebezpečné. Neohrozujete tým len seba, ale aj ostatných okolo vás!

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy-note-7-pricina-vybuchov

Zlé konštrukčné riešenie pre batériu, ktoré spôsobilo obrovské problémy

Z tohto dôvodu robí gigant opatrenia a postupne vydáva softvérové aktualizácie, ktoré napríklad znížia maximálnu možnú kapacitu nabitia alebo po novom smartfón úplne odpojí od všetkých mobilných sietí. Posledným klincom do „rakvy“ bude aktualizácia vypustená 15. decembra, ktorá má za úlohu úplne znefunkčniť akékoľvek nabíjanie, a tak pošle toto zariadenia do pomyselného technologického neba. Správa je zatiaľ platná len pre amerických zákazníkov, no máme také tušenie, že podobné obmedzenie čaká aj na Európanov a zvyšok sveta, kde sa Galaxy Note 7 predával.

TIP: Lojálnosť na mieste! Samsung má verných zákazníkov rovnako ako Apple

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom