Kórejský gigant zvykne za rok vydávať 2 série vlajkových lodí, a to Samsung Galaxy S a Note. Podľa najnovších špekulácii by však v budúcom roku malo dôjsť k ich spojeniu, čo by mohlo vytvoriť úplne novú značku Galaxy One, píše SamMobile.

Nové modely série Galaxy S zvyknú každoročne vychádzať v prvej polovici roka, a séria Galaxy Note v druhej. Samsung však podľa amerického blogera Evana Blassa údajne zvažuje možnosť zlúčenia týchto dvoch sérií a vytvorenia novej značky s názvom Galaxy One. Zlúčenie by mohlo prísť už budúci rok, čo nie je prekvapivé, pretože kórejský výrobca už v minulosti túto zmenu naznačil.

Tento krok je z pohľadu Samsungu veľmi praktický, pretože rozdiely medzi sériami Galaxy S a Note sa každým rokom zmenšujú. Smartfóny zo série Galaxy Note sú posledné roky v skutočnosti väčšie verzie série Galaxy S s pridaným stylusom S Pen. Ich zlúčenie by však znamenalo, že v budúcom roku pravdepodobne neuvidíme Samsung Galaxy S11 ani ďalší model Galaxy Note 11, ale prvé zariadenie Galaxy One, ktorého súčasťou bude pravdepodobne aj S-Pen, píše Wccftech.

Zobraziť celú galériu (1)
Dávid Igaz / FonTech

Zlúčenie týchto dvoch sérií by však ponechalo Samsung bez vlajkovej lode pre druhú polovicu budúceho roka, kde sa však má objaviť ďalšia generácia nedávno predstaveného modelu Galaxy Fold. Ak bude mať totiž prvý model na trhu úspech, podľa Blassa je Samsung pripravený nahradiť sériu Note predstavovanú v druhej polovicu roka práve novou sériou Fold.

Napriek tomu, že tieto informácie zatiaľ neboli kórejským gigantom nijako potvrdené, Evan Blass (@evleaks) má s podobnými predpoveďami spoľahlivé výsledky. Neostaň teda prekvapený, ak Samsung budúci rok série Galaxy S a Note naozaj spojí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom