Očakávania Apple v prípade predajných čísel výročného iPhonu X sa nenaplnili. Vzhľadom nato muselo dôjsť k zníženiu produkcie, čo nepriaznivo ovplyvnilo aj Samsung.

iPhone X odštartoval minulý rok ako najinovatívnejší iPhone v histórii Apple. Hoci boli v jeho prípade predpokladané vysoké predajné čísla, opak je pravdou a Apple znižuje produkciu výročného modelu. Tento efekt ovplyvnil aj konkurenta v podobe Samsungu, ktorý pre iPhone X vyrába OLED displej. Po znížení produkcie tak musel samozrejme učiniť aj Samsung a taktiež znížil produkciu OLED displejov.

Namiesto 50 miliónov len 20

Samsung očakával, že Applu dodá 45 až 50 miliónov kusov OLED displejov. Kvôli nepriaznivým predajom ale nakoniec dodá len 20 miliónov kusov. Hoci sa spoločnosť ešte nevyjadrila o svojich výrobných cieľoch pre mesiace apríl až jún, predpokladá sa, že predaje iPhonu X sa naďalej nezvýšia kvôli nižšiemu dopytu zo strany spotrebiteľov. Jedno je však isté. Samsung má obrovské výrobné kapacity v prípade OLED displejov a už sa začína obzerať po nových klientoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom