Juhokórejsky Samsung sa po dlhšom čase odhodlal k rapídnejšej zmene dizajnového jazyka svojich vlajkových smartfónov. Ich ústredným prvkom je po novom takzvaný Infinity displej, ktorý získal tento názov vďaka minimálnym rámikom, ktoré sa vôkol neho nachádzajú.

Teraz sa však ukazuje, že technologický gigant nehodlá o tento zaujímavý prvok ochudobniť ani tých zákazníkov, ktorí po high-endoch veľmi neprahnú. Viaceré informácie totiž naznačujú, že sa „nekonečným“ displejom budú môcť pochváliť aj zariadenia vyššej strednej triedy, ktoré Samsung zdržuje pod označením Galaxy A. Verzie týchto smartfónov pre rok 2018 by teda mali dostať nové dizajnové spracovanie, ktoré bude pravdepodobne inšpirované úradujúcimi vlajkovými loďami.

zdroj fotografie: FonTech/Dávid Igaz

S veľkou pravdepodobnosťou sa tak dostane na minimálne rámiky vôkol displeja a v hre je efektné zahnutie, ktoré by sa opäť malo jemne ťahať po jeho ľavej a pravej strane. Chladivý kov sa stal už pri tejto modelovej rade samozrejmosťou, avšak je celkom možné, že zadnú stranu prekryje odolné sklo.

Nenechaj si ujsť
Nový klon Galaxy S8-čky je na svete. Za štvornásobne nižšiu cenu ponúka rovnako veľké pamäte, „Infinity“ displej a dorazí ti bez DPH

Predsa len sa však dočkáme aj nejakých tých odlišností, keďže zariadenia strednej triedy Samsung s najväčšou pravdepodobnosťou neobdarí obrazovkou s QHD rozlíšením. Taktiež sa celkom určite dostane na okresanú hardvérovú výbavu. Okrem iného sa tiež hovorí o duálnom hlavnom fotoaparáte, no netreba zabúdať, že nič z tohto nie je oficiálne potvrdené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom