Číňania už neraz ukázali, ako verne dokážu okopírovať známe vlajkové lode, či už ide o vzhľad alebo výbavu. Skvelou predlohou sa pre nich stal aj Samsung Galaxy S8, ktorý je podľa niekoľkých ocenení i recenzentov najlepším smartfónom roka 2017.

Z Číny sa už do sveta dostalo mnoho klonov, ktoré lákajú na niekoľkonásobne nižšie ceny a vlastnosť, ktorou sa Galaxy S8-čka prezentuje najviac — Infinity displej. Výrobca Homtom sa ale rozhodol požičať si od originálu viac než len dizajn.

Sklenená konštrukcia a „nekonečný“ displej

Až na niektoré detaily vyzerá Homtom S8 na prvý pohľad rovnako ako jeden z najpokročilejších smartfónov tohto roka. Zadnú aj prednú stranu teda pokrýva sklo, ktoré je oddelené iba kovovým rámom na boku. Takmer bezrámikový displej je veľký 5.7 palcov a ponúka pomer strán 18:9 s nižším rozlíšením 1440 x 720 pixelov. Efekt zahnutia potom vytvára 2.5D sklo po bokoch. Hrúbka smartfónu činí 7.9 milimetrov a váži 179 gramov.

Rovnaká RAM aj úložisko
homtom s8

zdroj fotografie: Homtom

Chod systému pripadol na starosti osemjadrovému procesoru MediaTek MT6750T s maximálnou frekvenciou 1.5 GHz. Pamäť RAM aj vnútorné úložisko má pritom úplne rovnakú veľkosť ako originálna S8-čka, teda 4 GB, respektíve 64 GB. Ak by niekomu takáto kapacita nestačila, môže si ju rozšíriť microSD kartou o ďalších 128 GB. Pod kapotou je tiež 3400 mAh akumulátor, ktorý sa rýchlo nabíja prostredníctvom tradičného microUSB konektora. Zadná strana potom ponúka duálny fotoaparát v zložení 16 MPx primárneho a 5 MPx sekundárneho snímača. Nesklame ani predný fotoaparát, ktorý prichádza s až 13 MPx rozlíšením. Nechýba LED blesk či snímač odtlačkov prstov.

Plné LTE a žiadne DPH!
homtom s8

zdroj fotografie: Homtom

Kúpiť Homtom S8 za 145 €
Infinity displej / Žiadne DPH!

Z možností pripojenia je prítomné už tradičné DualSIM a LTE s podporou všetkých slovenských frekvencií. Napriek tomu, že smartfón má toho s Galaxy S8-čkou veľa spoločného, jeho cena siaha takmer štvornásobne nižšie! Vo svojich čínskych skladoch ho už má aj e-shop GearBest, ktorý ho predáva za nizučkých 145 €. Táto cena je navyše takmer konečná, keďže obchod ponúka aj dodanie kuriérom bez potreby platby DPH. Pri vytváraní objednávky stačí zvoliť ako spôsob dopravy EU Express, ktorá stojí zanedbateľných 7 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom