Vývoj dizajnu smartfónov priniesol s novou vlnou vylepšení nielen tenké rámiky a ešte krajšie línie konštrukcií, ale aj nové palety farieb. Prvým, kto sa odvážil do svojho modelu priniesť premenlivú gradient farbu, bol na jar tohto roku Huawei so svojimi novinkami P-línie, pričom ho neskôr nasledovali ďalší výrobcovia. Po vzore tohto čínskeho giganta sa uberá aj Samsung s modelom Galaxy A9 Star, ktorý dostane gradient farbu s ružovým a fialovým odtieňom.

V marci sa nám Huawei pochválil svojim jedinečným farebným prevedením nových modelov P20 a P20 Pro, ktoré prišli aj v dobre známej farbe „Twilight“. Výrobca s touto gradient farbou zaujal mnohých zákazníkov, a tak o pár mesiacov na to svoje farby pre tieto modely ešte zdokonalil. Počas konferencie IFA 2018 uviedol Huawei ďalšie nové gradient farby pre svoje vlajkové lode, ktorým pridal aj kožené prevedenie. Najväčší konkurent Samsungu, ktorý je v počte predaných smartfónov hneď na 2. mieste, sa stal pre svojho rivala inšpiráciou.

Samsung predsa len niektorým trendom podľahol

Rovnako ako Huawei, aj kórejský výrobca smartfónov sa chystá obohatiť svoju farebnú ponuku o gradient farbu s ružovou a fialovou kombináciou. Toto nové prevedenie však nedostane žiadna vlajková loď, ale model Galaxy A9 Star predávaný výhradne v Číne. Za hranicami krajiny je skôr známy ako A8 Star, avšak novú gradient farbu si užijú len tamojší zákazníci. Aj keď bol tento kúsok oficiálne predstavený ešte v júni tohto roka, Samsung nechce v tomto smere zaostávať a preto vylepší svoju paletu farieb pre tento smartfón strednej triedy.

Nenechaj si ujsť
Samsung mení stratégiu. Smartfónom strednej triedy ponúkne vylepšenia skôr než vlajkovým lodiam

Za cenu zhruba 400 € dostane zákazník v Galaxy A9 Star procesor Snapdragon 660, ktorý sa spolčil so 4 GB RAM. Pre osobné súbory je dostupných 64 GB vnútornej pamäte. Nejde však o žiadneho drobca a prednú stranu smartfónu obsadil 6,3″ AMOLED displej, ktorý je stále lemovaný hrubšími rámikmi. Skvelo si ale vedie vo výdrži energie, ktorú mu dodáva slušná 3 700 mAh batéria. Používateľ neostal ukrátený ani o duálny fotoaparát a nový Android 8.1 Oreo.

Tento model orientovaný pre menej náročných klientov Samsungu tak bude prvým, ktorý sa môže pýšiť premenlivou gradient farbou. Žiaľ, na náš trh sa Galaxy A9 (A8) Star nedostal, a tak si zákazníci budú musieť vystačiť len s aktuálnou ponukou Samsungu na Slovensku. Nie je však vylúčené, že sa postupom času takéto farebné prevedenie s kombináciami iných farieb nemôže dostať aj na ďalšie smartfóny spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom