V známej aplikácii Geekbench sa objavilo zariadenie, na ktoré už netrpezlivo čaká množstvo ľudí. Reč je samozrejme o budúcej vlajkovej lodi spoločnosti Samsung – Galaxy S9.

Fotku výsledku Samsungu Galaxy S9 uverejnil na svojom sociálnom profile Benjamin Geskin, o ktorom je známe, že má schopnosť dozvedieť sa informácie skôr, ako ich zverejnia samotné spoločnosti. V tomto prípade môžeš vidieť hlavné výkonové špecifikácie a dosiahnutý výsledok.

Sklamal Samsung fanúšikov?

Ak si pozrieš dosiahnuté skóre, či už v jednojadrovom, alebo viacjadrovom teste a porovnáš ho so súčasnou Galaxy S8-čkou, môžeš vidieť, že skok vo výkone nastal hlavne pri situácií, kedy procesor využíva všetky svoje jadrá. Rozdiel takmer 2000 bodov už niečo znamená, no stále ani zďaleka to nestačí na výsledok, ktorý dosiahol procesor A11 Bionic, ktorý je použitý v najnovších iPhonoch.

To môže spôsobiť sklamanie fanúšikov juhokórejského giganta, ktorí určite očakávali oveľa lepší výsledok. Tak sa zdá, že nekonečný boj zástancov týchto dvoch značiek tak skoro neskončí. Malou nádejou môže byť fakt, že sa nemusí jednať o výsledný výkon zariadenia. Do predstavenia totiž ostáva ešte dosť času na to, aby sa inžinierom podarilo dosiahnuť vyšší výkon. Navyše sa jedná o verziu s procesorom Snapdragon 845, pričom pre náš trh bude dostupná verzia s procesorom Exynos. Tie častokrát bývajú výkonnejšie, nakoľko si ich Samsung vyrába sám.

Nenechaj si ujsť!
Nové rendery Samsungu Galaxy S9 v čiernom šate. Pozitívne správy pre skener odtlačkov

Okrem iného môžeš vidieť aj veľkosť pamäte RAM, ktorá v tomto prípade činí 6 GB. Samozrejmosťou je aj najnovší Android 8.0 Oreo, ktorý bude obohatený o vlastnú grafickú nadstavbu. Všetko ostatné by sme sa mali dozvedieť v priebehu prvých týždňov budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú