Nový pohľad na Samsung Galaxy S9 nám potvrdzuje malé zmeny v dizajne a zmenu umiestnenia jedného z najviac kritizovaných prvkov.

Na jar tohto roka kórejský Samsung uspel na trhu vlajkovými loďami S8/S8+, ktoré priniesli bezrámikový dizajn a mnoho inovácií. Výrobca si pre budúci rok pripravuje nových nástupcov, o ktorých sme už nejaké tie informácie počuli. Presný dizajn oboch nadchádzajúcich noviniek nebol zatiaľ oficiálne potvrdený. Ako by mohol vyzerať nový Samsung Galaxy S9, nám teraz opäť približujú rendery vo vysokom rozlíšení, ktoré potešia mnohých fanúšikov.

Malé zmeny s vítaným prekvapením

Tí sa však veľkej dizajnovej revolúcie nedočkajú, pretože Samsung zrejme nezmení to, čo je dobré. Línie novej S9-ky tak budú z veľkej časti pripomínať tohtoročné Galaxy S8-čky s minimálnymi rámikmi okolo obrazovky. Spoločnosť si však pre zákazníkov pripravila iné prekvapenie v podobe upraveného umiestnenia snímača odtlačkov prstov. Ten sa v pripravovanej S9-ke nemá nachádzať na bočnej strane fotoaparátu, ale priamo pod ním. Vďaka tomu bude odomykanie omnoho jednoduchšie a intuitívnejšie.

Mnohých iste tiež v novom Samsungu Galaxy S9 poteší aj prítomnosť stále obľúbeného 3,5 mm audio jacku. Tomu, že v tejto pripravovanej novinke dôjde len na minimálne zmeny, nasvedčuje rovnako umiestnené hardvérové tlačidlo pre asistenta Bixby. Rozdiel medzi aktuálnymi vlajkovými loďami S-línie od Samsungu v podstate tkvel len vo veľkosti. Ich nástupcov však bude od seba rozlišovať zadný fotoaparát, ktorý príde v prípade väčšej S9-ky v duálnej zostave. Menší súrodenec si bude musieť vystačiť s jediným snímačom.

Nenechaj si ujsť
Kvalitné rendery Galaxy S9+ prezrádzajú dôležité zmeny. Chce sa Samsung podobať na Apple?

Doterajšie správy tak naznačujú tomu, že Samsung v oboch novinkách vykoná len malé úpravy. Pozitívnou informáciou však má byť fakt, že výrobca obe novinky predstaví už počas februára a na trh by sa mohli dostať počas marca. Tým by spoločnosť vybočila zo svojho zaužívaného plánu. Treba mať ale na pamäti, že rovnako ako podoba či výbava modelu S9 a S9+, aj dátum ich predstavenia nebol oficiálne potvrdený. Zatiaľ tak všetko ostáva v rovine dohadov, ktoré sa k realite priblížia až pár týždňov pred premiérou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom