Špekulácie súvisiace s nadchádzajúcou vlajkovou loďou Samsungu Galaxy S9 nám začínajú v hojnom počte pribúdať. Po včerajších potešujúcich správach ohľadom vylepšeného umiestnenia skenera odtlačkov prstov však dúfame, že dnešné novinky sú len nepodareným vtipom.

Samsung Galaxy S9+ sa totiž mal objaviť v známom benchmarku Geekbench, kde však nedosiahol žiadne rekordné skóre. Práve naopak, výsledok je výrazne nižší než u tohtoročného modelu Galaxy S8+.

V teste jedného jadra mal smartfón Samsung SM-G965 (Galaxy S9+) dosiahnuť 1191 bodov. To je o takmer 800 bodov menej než výkon Galaxy S8+ v našej recenzii. Ešte horšie to vyzerá v teste viacerých jadier. Tu už chystaný vlajkový model zaostáva o takmer 3000 bodov so skóre na úrovni len 3835 bodov.

Výbava nezodpovedá výsledkom

Okrem samotného skóre sa vo výsledkoch benchmarku objavilo aj niekoľko kľúčových špecifikácií, ktoré viac-menej sedia s predchádzajúcimi predpokladmi. Ako procesor je uvedený Exynos 9810, ktorý už Samsung predstavil, no svojimi vlastnosťami nás úplne nepotešil. Operačná pamäť sa v porovnaní s týmto rokom meniť nemá, a tak bude údaj o 4 GB kapacite zrejme pravdivý. V prípade operačného systému je všetko jasné a má ním byť Android 8.0 Oreo.

Nenechaj si ujsť
Galaxy S9 sa zbaví veľkého nedostatku tohtoročných vlajkových modelov Samsungu. Dokazujú nové fotky

Aj vzhľadom na túto výbavu sú teda výsledky z Geekbench až príliš nízke. Keďže do predstavenia zariadenia zostávajú podľa všetkého viac ako dva mesiace, na katastrofálnom skóre sa mohla podpísať aj zatiaľ nedostatočná optimalizácia. Pravdepodobnejšia je však možnosť, že zverejnené výsledky boli jednoducho sfalšované. Veríme teda, že Galaxy S9 sa nám pri predstavení predvedie v oveľa lepšej forme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom