Je všeobecne známe, že bezprostredne po spustení predaja aktuálnej vlajkovej lodi výrobcovia začínajú s vývojom tej ďalšej. Výnimkou nie je ani juhokórejský Samsung, ktorý po Note 8-čke presúva väčšinu svojej pozornosti k modelu Galaxy S9.

Pochopiteľne sa tak celý technologický svet začína o najbližšiu vlajkovú loď technologického giganta zaujímať. Internetom sa tak ešte poriadne dlho pred jeho oficiálnym predstavením začínajú šíriť rôzne dohady o jeho výbave či vzhľade. Vzhľadom na to, že Galaxy S8 a S8+ bola oficiálne predstavená ešte len v apríli tohto roka, to však vyzerá tak, že si na ich priamych nástupcov počkáme niekoľko ďalších mesiacov.

Jemná dizajnová evolúcia

Akú-takú predstavu o ich vzhľade si však, našťastie, môžeme utvoriť už teraz. Vďačíme za to portálu PhoneArena, ktorý podľa všetkých doterajších informácií o týchto očakávaných modeloch vytvoril ich koncept. Ten vychádza práve z ich nadmerne úspešných predchodcov. Celkom určite sa tak opäť dostane na veľké displeje, ktoré budú po hranách zaoblené, pričom sa budú vôkol nich nachádzať minimálne rámiky. Tie majú byť ešte menšie ako pri aktuálne predávaných modeloch.

Vďaka nim sa však na prednú stranu s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane skener odtlačkov prstov, ktorý by mal byť opäť umiestnený na zadnej strane. Existuje viacero alternatív jeho umiestnenia, no nám zostáva len veriť, že sa Samsung poučí a skener bude ľahšie prístupný ako pri S8-čkách či najnovšom Note. Stále je však možné, že sa Samsungu podarí skener implementovať priamo do displeja, čím by problém jeho vhodného umiestnenia nadobro vyriešil.

V hre je viacero možností

Nenechaj si ujsť
Tento smartfón bude prvý na svete so zabudovaným skenerom odtlačkov v displeji. Vyzerá perfektne![/label]

Zároveň by si tým podstatne uľahčil dizajnovanie zadnej strany. Tá totiž podľa predbežných informácií ponesie dvojicu snímačov, prisvetľovacie LED-ky, ako aj snímač srdcového tepu. Takto požehnaný počet komponentov nie je pritom vôbec jednoduché zoradiť do funkčného a k tomu aj dobre vyzerajúceho poradia. Opäť je teda v hre viacero možných alternatív. Ktorá z nich sa najviac pozdáva tebe? Svoj názor pokojne vyjadri dole v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom