Na naháňanie sa za budúcoročnými vlajkovými loďami je síce ešte priskoro, no už teraz sa nám začínajú rysovať prvé predstavy o tom, ako by mohli vyzerať. Jednou z najčastejšie diskutovaných je aj Samsung Galaxy S9.

Ten síce viac inovácií ako Galaxy S8 zrejme neprinesie, ale napriek tomu bude budúci rok patriť medzi špičku. Ako by teda mohol vyzerať?

Konečná pre 3.5 mm audio jack?

O najnovších zaujímavostiach z ďalekej Číny informoval portál TechDroider a koncepty zariadenia spracoval fanúšik pod prezývkou jPZamora. Podľa špecifikácií teda prídu Galaxy S9/S9+ s rovnako veľkými displejmi ako tohtoročné modely. Konštrukcii by nemala chýbať ani odolnosť voči vode a prachu pod certifikáciou IP65/68. Počet fotoaparátov na oboch stranách sa zdvojnásobí, čo by znamenalo, že na prednej i zadnej strane by pracovali dva snímače.

Prekrásne rendery Galaxy S9 ťa okamžite zaujmú

Nenechaj si ujsť
Samsung má patent na skener odtlačkov prstov v displeji. Na implementáciu si však ešte počkáme

Najviac šokuje riadok, v ktorom je napísané „No headphone jack“, teda „žiadny jack pre slúchadlá“. Samsung totiž nátlaku konkurencie perfektne odolával a svoje Galaxy S8-čky vybavil týmto prvkom. Je ale možné, že budúci rok sa to zmení a používatelia teda budú musieť siahnuť po bezdrôtových slúchadlách alebo počúvať hudbu cez USB Type-C konektor.

Pozícia snímača odtlačkov nie je jasná

Existujú dve teórie, ktoré tvrdia o umiestnení snímača odtlačkov prstov. Tá prvá sa spolieha na overené riešenie v podobe uloženia vedľa zadného fotoaparátu a tá druhá je omnoho odvážnejšia. Podľa nej by totiž snímač mohol byť priamo pod displejom a Samsungu by sa tak konečne podarilo rozlúsknuť tento tvrdý oriešok. Z hľadiska dôveryhodnosti je však pre nás stále lepšie veriť skôr prvej teórii. Na záver si už len v galérii vychutnaj pohľad na fanúšikovské rendery, ktoré poodhaľujú možný dizajn Galaxy S9-ky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom