Na naháňanie sa za budúcoročnými vlajkovými loďami je síce ešte priskoro, no už teraz sa nám začínajú rysovať prvé predstavy o tom, ako by mohli vyzerať. Jednou z najčastejšie diskutovaných je aj Samsung Galaxy S9.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ten síce viac inovácií ako Galaxy S8 zrejme neprinesie, ale napriek tomu bude budúci rok patriť medzi špičku. Ako by teda mohol vyzerať?

Konečná pre 3.5 mm audio jack?

O najnovších zaujímavostiach z ďalekej Číny informoval portál TechDroider a koncepty zariadenia spracoval fanúšik pod prezývkou jPZamora. Podľa špecifikácií teda prídu Galaxy S9/S9+ s rovnako veľkými displejmi ako tohtoročné modely. Konštrukcii by nemala chýbať ani odolnosť voči vode a prachu pod certifikáciou IP65/68. Počet fotoaparátov na oboch stranách sa zdvojnásobí, čo by znamenalo, že na prednej i zadnej strane by pracovali dva snímače.

Prekrásne rendery Galaxy S9 ťa okamžite zaujmú

Nenechaj si ujsť
Samsung má patent na skener odtlačkov prstov v displeji. Na implementáciu si však ešte počkáme

Najviac šokuje riadok, v ktorom je napísané „No headphone jack“, teda „žiadny jack pre slúchadlá“. Samsung totiž nátlaku konkurencie perfektne odolával a svoje Galaxy S8-čky vybavil týmto prvkom. Je ale možné, že budúci rok sa to zmení a používatelia teda budú musieť siahnuť po bezdrôtových slúchadlách alebo počúvať hudbu cez USB Type-C konektor.

Pozícia snímača odtlačkov nie je jasná

Existujú dve teórie, ktoré tvrdia o umiestnení snímača odtlačkov prstov. Tá prvá sa spolieha na overené riešenie v podobe uloženia vedľa zadného fotoaparátu a tá druhá je omnoho odvážnejšia. Podľa nej by totiž snímač mohol byť priamo pod displejom a Samsungu by sa tak konečne podarilo rozlúsknuť tento tvrdý oriešok. Z hľadiska dôveryhodnosti je však pre nás stále lepšie veriť skôr prvej teórii. Na záver si už len v galérii vychutnaj pohľad na fanúšikovské rendery, ktoré poodhaľujú možný dizajn Galaxy S9-ky.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
16%
Páči sa mi to
5%
Chcem to
5%
Mám to
4%
Nepáči sa mi to
7%
Neznášam to
63%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.