Už dlhšiu dobu je známe, že Samsung plánuje vo svojej nadchádzajúcej vlajkovej lodi Galaxy S8 využiť veľký displej. Ten pokryje drvivú väčšinu prednej strany smartfónu a preto bolo donedávna otázne, ako spoločnosť vyrieši otázku domovského tlačidla a tlačidiel navigácie. Teraz sa však objavili informácie, ktoré naznačujú, že nová S8-ka dostane softvérové tlačidlá. 

Na sociálnej sieti Twitter sa objavila snímka pripravovaného Samsungu Galaxy S8, ktorú pridal používateľ Benjamin Geskin. Táto fotografia je jednou z najkvalitnejších, aké sme doteraz doteraz mohli vidieť a zároveň nám prináša aj ďalšie informácie o novinke. Tá podľa nej nakoniec dostane softvérové tlačidlá pre navigáciu v systéme, no Samsung rozhodne nepoužije základný dizajn tlačidiel od Googlu. Miesto nich si spoločnosť navrhla vlastný dizajn nových tlačidiel. Už na prvý pohľad je vidieť, akým štýlom ich kórejský výrobca spracoval. Domovské tlačidlo reprezentuje štvorec, ktorý je v dvoch rohoch rozdelený.

zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Nenechaj si ujsť
Konkurent pre Snapdragon 835 je na svete. Samsung oficiálne predstavil svoj špičkový Exynos 9

Softvérové tlačidlo naposledy používaných aplikácií vytvoril Samsung z dvoch ležatých písmen „L“. Tie sú orientované proti sebe a funkciu späť zastáva jednoduchá šípka, ktorá svojim dizajnom nadväzuje na ostatné tlačidlá. Nová fotografia Samsungu Galaxy S8 nám tiež prináša pohľad na menu aplikácií, no pozornejší čitateľ spozoruje, že na fotke niečo nesedí. Po bočných stranách totiž smartfónu chýbajú tlačidlá na ovládanie hlasitosti a tlačidlo napájania. To by mohlo znamenať, že niekto mohol fotku sfalšovať. Síce sa nemusí jednať o finálnu podobu S8-ky, no dizajn modelu na fotografii sa veľmi približuje k doterajším známym informáciám.


zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Hovorí sa, že oficiálne odhalenie nového Galaxy S8 prebehne už 29. marca, kedy uvidíme aj jeho väčšieho súrodenca, model S8+. Samsung však má predstavenie potvrdiť na výstave MWC 2017. Oba modely sa nebudú od seba príliš líšiť. V podstate bude najviditeľnejším rozdielom veľkosť obrazovky, pretože model Galaxy S8+ dostane 6,2″ displej, zatiaľ čo jeho menšie dvojča príde s 5,7″ obrazovkou. Do oboch modelov sa dostane procesor Snapdragon 835, no ten budú môcť využívať zrejme len zákazníci v USA. Pre zvyšok krajín si Samsung pripravil variant s vlastným procesorom Exynos 9, ktorý bol dnes predstavený.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom