Dátum predstavenia Samsungu Galaxy S8/S8+ sa pomaly blíži. Výrobca do svojej novej vlajkovej lodi opäť umiestni dva rozdielne procesory. Nový Exynos 9 bol oficiálne odhalený a je veľmi silnou konkurenciou pre Snapdragon 835 od Qualcommu. 

Rovnako ako 835-ka, aj Exynos 9 z produkcie Samsungu je vyrábaný novým a oveľa efektívnejším 10 nm výrobným procesom. Vďaka tejto technológií je možné vyrobiť čip, ktorý je až o 27 % výkonnejší ako jeho predchodca. Exynos v tomto roku je však nielen výkonný, ale aj patrične úsporný, nakoľko pre svoje fungovanie potrebuje až o 40 % menej energie. Kombinácia týchto vlastností spolu s novými funkciami poskytuje procesoru naozaj veľký potenciál. Ten bude naplno využitý v nadchádzajúcich vlajkových lodiach.

Samsung Galaxy S7 edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Samsung

Nenechaj si ujsť
Detailné špecifikácie Samsungu Galaxy S8+ odhalené

Procesor sa skladá z ôsmich jadier, pričom polovicu z nich tvoria jadrá Cortex-A53. S graficky náročnými úlohami si hravo poradí čip Mali G71. Vďaka tomuto akcelerátoru je tiež možné sledovať videá v 4K až pri 120 fps. Významnou inováciou je podpora pre fotoaparát s maximálnym rozlíšením 28 MPx, pričom sa duálna zostava snímačov môže nachádzať zároveň na prednej aj zadnej strane. Exynos 9 je tiež prvým procesorom, ktorý obsahuje LTE modem, vďaka ktorému bude môcť dosahovať rýchlosť až 1 Gbps pri sťahovaní a upload sa zastaví na maximálnej rýchlosti 150 Mbps.

zdroj fotografie: Samsung

Samsung ale dbá aj na bezpečnosť. Svoj nový procesor preto vybavil samostatnou jednotkou, ktorá sa stará o bezpečnosť v oblasti skenovania dúhovky oka a snímania odtlačkov prstov. Podľa posledných informácií sa Exynos 9 už dostal do masovej produkcie a čoskoro ho budeme môcť vidieť v modeloch Galaxy S8/S8+. Ak sa teda situácia nezmení, práve nový Exynos nájdeme vo verzii, ktorá sa bude predávať na Slovensku.

Pošli nám TIP na článokSamsung