Samsung Galaxy S8. Tento smartfón spôsobuje v poslednej dobe poriadny rozruch, pričom neprejde jediný deň bez toho, aby sme sa o ňom nedozvedeli niečo nové. Hoci sa vďaka tomu vytvorila skutočne veľká skupinka odporcov, stále prevláda tá, ktorá netrpezlivo očakáva jeho príchod.

Presne pre túto skupinku sú priamo určené aj najnovšie informácie, ktoré prezrádzajú dátum, kedy sa pripravovaná vlajková loď juhokórejského výrobcu začne oficiálne predávať. Údajne by sa tak malo stať až 21. apríla, a teda takmer mesiac po oficiálnom odhalení, ktoré je naplánované na 29. marca. Ešte 11 dní pred začiatkom predaja ale bude smartfón dostupný na predobjednanie a ten, kto si ho v týchto dňoch objedná, ho dostane medzi prvými. To isté, samozrejme, platí aj pre zväčšenú verziu Galaxy S8+.

zdroj fotografie: BenjaminGeskin

Technologický gigant si podľa všetkého dáva načas hlavne kvôli minuloročnej kauze s vybuchujúcimi batériami Note 7-čky. Pri svojom nasledujúcom vlajkovom zariadení tak nechce Samsung nič uponáhľať, čím sa snaží zabezpečiť prvotriednu kvalitu a bezpečnosť. Ak predsa len z nejakého dôvodu nepoznáš výbavu, tak vedz, že sa na jeho prednej strane bude vynímať takmer bezrámikový zahnutý Super AMOLED displej. Ten bude dosahovať uhlopriečku 5,8-palcov, na ktorej sa rozprestrie QHD rozlíšenie.

zdroj fotografie: DesignWoos

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S8+ so Snapdragonom 835 prešiel benchmarkom

Novinka ponesie pod vrstvou hliníka a skla 3000 mAh batériu, ktorá bude slúžiť na poháňanie 8-jadrového procesora Exynos 9 v európskej a Snapdragonu 835 v americkej verzii. Ďalej sa má dostať aj na 4 GB RAM pamäte, 64 GB interné úložisko, 12 MPx fotoaparát a 8 MPx prednú selfie kameru. Zväčšený model bude obsahovať 6,2-palcový displej rovnakých parametrov, pričom viac priestoru sa prejavilo aj pri batérii, ktorá ponesie kapacitu 3500 mAh. Obe zariadenia budú odolné voči vode a prachu vďaka certifikácii IP68. Používatelia tiež budú môcť využiť skener dúhovky oka, snímač odtlačkov prstov, 3.5 mm audio jack, USB Type-C konektor a v neposlednom rade aj bezdrôtové nabíjanie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom