Už o pár týždňov nastane veľký deň pre Samsung, ktorý plánuje predstaviť svoju novú vlajkovú loď. Model Galaxy S8 príde aj vo verzii „Plus“ s väčším displejom. Tá sa teraz objavila v prvom benchmarkovom teste GeekBench, ktorý potvrdil aj prítomnosť procesora Snapdragon 835.

S blížiacim sa dátumom odhalenia dlho očakávaného Samsungu Galaxy S8/S8+ sa na povrch dostávajú ďalšie informácie o oboch novinkách. Väčší model z dvojice prinesie až 6,2″ displej so zahnutými okrajmi. Výkon Samsungu Galaxy S8+ nám odhaľuje benchmarkový test GeekBench, kde smartfón figuruje pod označením SM-G955U.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Gizmochina

Nenechaj si ujsť
Konkurent pre Snapdragon 835 je na svete. Samsung oficiálne predstavil svoj špičkový Exynos 9

Vo výsledkoch testov je uvedený aj čip s označením msm8998, čo je v podstate tohtoročný procesor Snapdragon 835. Ďalšie informácie tiež potvrdzujú prítomnosť operačnej pamäte RAM o veľkosti 4 GB a operačný systém Android vo verzii 7.0 Nougat. V prvej časti testovania výkonu jedného jadra skončila väčšia S8-ka s výsledkom 1929 bodov. Test „multi-core“ priniesol výsledok v podobe 6084 bodov.

zdroj fotografie: Gizmochina

Tieto výsledky sa približujú k výsledkom iných testovaných smartfónov, ktoré vo svojej výbave nesú procesor Snapdragon 835. V porovnaní s výkonom čipu Kirin 960 od Huawei zistíme, že pýcha od Qualcommu za ním mierne zaostáva. Nový Samsung Galaxy S8/S8+ bude vybavený nielen procesorom Snapdragon 835, ale aj nedávno predstaveným procesorom Exynos 9. Samsung nám odhalí svoj nový model Galaxy S8 a jeho väčšie dvojča, S8+, už 29. marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom