Výdrž batérie našich smartfónov sa za celé tie roky nikam výrazne neposunula. Svoje zariadenia sme tak nútení pripájať k zdroju energie takmer každý jeden deň, pričom len hŕstke z nás vydrží telefón nabitý dlhšie. Hoci sa akumulátory v smartfónoch neustále zväčšujú, úmerne sa zväčšujú aj displeje, ktoré sú známe najväčšou spotrebou.

Za príklad nám môže poslúžiť nedávno predstavená vlajková loď spoločnosti Samsung, Galaxy S8+, ktorá vďaka minimalizovaným rámikom nesie na svojej prednej strane obrovský 6,2-palcový Super AMOLED displej s QHD rozlíšením. Tento ohromný žrút energie doslova vysáva šťavu z 3500 mAh akumulátora, ktorý si taktiež musí poradiť s výkonným, no zároveň úsporným 8-jadrovým procesorom Exynos 8895. Hoci prvotné prognózy o výdrži batérie pri tomto modeli vôbec nevyzerali priaznivo, dostávajú sa k nám prvé výsledky zo záťažových testov, ktoré odhaľujú poriadne prekvapivé hodnoty.

samsung galaxy s8zdroj fotografie: DGtle

Samsung Galaxy S8 najlacnejšie na Slovensku

Portál PhoneArena sa totižto postaral o svoj štandardizovaný test výdrže, pričom zväčšená vlajková loď Samsungu dokázala čerpať dostatok energie na chod zo svojho akumulátora až po dobu 8 hodín. V porovnaní s ostatnými vlajkovými modelmi toto číslo rozhodne prekvapí v pozitívnom smere, nakoľko väčšia S8-čka bez problémov prekonala konkurenciu s omnoho menšími zobrazovačmi. Aby sme uviedli príklad, tak OnePlus 3T odolával pri tomto štandardizovanom teste presne 5 hodín a 41 minút. Minuloročný model Samsung Galaxy S7 Edge vydržal zase 7 hodín a 18 minút, zatiaľ čo taký iPhone 7 so 4,7-palcovým displejom sa vybil po 7 hodinách a 46 minútach.

zdroj fotografie: BlogPot

Nenechaj si ujsť
Druhý štvrťrok má byť pre Samsung zlatou baňou. Nastaví Galaxy S8 nový predajný rekord?

Aby boli testy spravodlivé, všetky zariadenia boli testované so zapnutým displejom, pričom bol ich jas zhodne nastavený na 200 nitoch. Táto hodnota je ideálna pre používanie smartfónov v interiéri, pričom sa PhoneArena snažila docieliť čo najviac vierohodné výsledky. Aby toho nebolo málo, portál taktiež otestoval rýchlosť nabíjania nového vlajkového modelu, ktorý si aj s touto výzvou poradil na výbornú. Z 0 na 100 % sa totižto dobil vďaka rýchlonabíjacej technológii už za úctyhodných 100 minút. Jedná sa tak o jeden z najrýchlejšie dobíjajúcich sa smartfónov sveta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom