Tento štvrťrok bude pre juhokórejského giganta nesmierne zaujímavý. Podľa analytikov sa bude Samsung Galaxy S8, respektíve S8+ predávať ostošesť, až by mal trhnúť nový predajný rekord.

Minulý rok bol veľkým hitom phablet Galaxy Note 7, no bohužiaľ, kvôli vybuchujúcim batériám iba krátkodobo. Tento štvrťrok však majú analytici sľubné predpovede pre Samsung a jeho investorov. Naposledy stálo za rekordnými predajmi červené Galaxy S4 v treťom kvartáli 2013. V tom čase výrobca profitoval 9.2 miliardami dolárov. Nový rekord by mohol padnúť už tento rok. Prečo?

Samsung Galaxy S8 G950 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-s8
zdroj fotografie: Android Authority

Samsung Galaxy S8 najlacnejšie na Slovensku

Dôvodom je nedávno predstavený Galaxy S8, respektíve S8+. Analytici očakávajú, že Samsung z nových vlajkových lodí vyťaží v druhom štvrťroku až 11 miliárd dolárov. Tieto predpovede vyzerajú celkom reálne, keďže už zisky za prvý štvrťrok sa odhadujú na 8.9 miliárd. Oficiálne predajné výsledky budú zverejnené už 7. apríla. Avšak, S8-čkami príjmy Samsungu ani zďaleka nekončia. Slušné zisky ho totiž čakajú aj z predaja OLED panelov pre Apple a jeho tajomný iPhone 8.

galaxy s8
zdroj fotografie: Twitter/@KnowlesCorp

nenechaj si ujsť
Jeden Samsung Galaxy S8+ alebo dva OnePlus 3T?

Len nedávno sme ťa informovali, že Samsung tento rok pre „nahryznuté jablko“ dodá 70 až 95 miliónov OLED panelov. Pre lepšiu predstavu, očakávané zisky z dodávok OLED displejov za prvý štvrťrok sú 5.5 miliardy dolárov. Predpokladá sa, že tento štvrťrok z nich Samsung zarobí 8.25 miliárd dolárov. Na záver ešte spomenieme, že až 95 % procesorov vo vlajkových lodiach si Samsung vyrába sám, čo je tiež kľúčom k vysnívaným ziskom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom