banner-pixelTak ako každý rok, aj tento začala vlna špekulácií, dohadov a informácií o pripravovanej vlajkovej lodi spoločnosti Samsung. Napriek tomu, že dátum predstavenia tohto očakávaného zariadenia nie je vôbec blízko, už teraz si vieme poskladať akú-takú predstavu o tom, čo smartfón ponúkne. Najnovšie informácie približujú jeden z najdôležitejších a najrozoberanejších aspektov – hlavný fotoaparát.

Už predošlá generácia tohto „galaktického“ smartfónu nastavila po fotografickej stránke latku poriadne vysoko. Je celkom jasné, že sa spoločnosť bude snažiť kvalitu výsledných fotografií prekonať, no rozhodne pred sebou nemá ľahkú úlohu. Aby toho nebolo málo, juhokórejskému gigantovi dýcha na krk americký ovocinár, ktorý do pripravovaného iPhonu 8 vloží len tie najlepšie komponenty. Tie však bude s istotou využívať aj S8-čka, čo naplno dokazujú práve najnovšie informácie. Podľa nich sa bude na zadnej strane tohto výnimočného prístroja vynímať duálna kamera, pričom jeden zo senzorov bude vyrábaný samotným Samsungom a druhý zase japonskou spoločnosťou Sony.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone-7-plus-samsung-galaxy-s7-camera-1-of-1

Nie je celkom jasné, akým spôsobom bude táto dvojica spolupracovať, nakoľko je v hre viacero možností. S najväčšou pravdepodobnosťou poslúži jeden fotoaparát navyše ako pomocník kvôli zachyteniu hĺbky ostrosti a následné vytvorenie zaujímavého bokeh efektu. Rovnako je možné, že jeden z fotoaparátov bude zachytávať iba monochromatické farby, zatiaľ čo druhý zachytí farebnú RGB paletu. Poslednou známou možnosťou je riešenie, ktoré poznáme z iPhone 7 Plus, kde jeden z fotoaparátov plní klasickú funkciu, pričom ten druhý slúži ako teleobjektív.

samsung-galaxy-s8-concept-10

Nech už bude úloha druhého fotoaparátu akákoľvek, celkom určite bude Samsung Galaxy S8 podávať skvelé fotografické výkony. Na prvé foto-testy si však musíme počkať minimálne 3 mesiace, nakoľko oficiálne predstavenie sa odhaduje na 27. február až 2. marec budúceho roka, kedy sa koná svetoznáma konferencia MWC (Mobile World Congress) v Barcelone.

TIP: Samsung zvažuje vytvorenie holdingovej spoločnosti

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom