banner-mi-note-2Juhokórejský technologický gigant utŕžil tento rok nejednu tvrdú ranu. Okrem toho, že tento výrobca stratil kvôli problémovej Galaxy Note 7-čke poriadny balík peňazí, nemalá ujma postihla aj jeho meno, ktoré si ľudia budú ešte dlho spájať s týmto nepodareným a život ohrozujúcim smartfónom. V nadväznosti na nedávne udalosti sa však v útrobách spoločnosti schyľuje k poriadnej zmene.

Investičná spoločnosť Elliot Management vlastní malý, no rozhodne nie zanedbateľný podiel v Samsungu. Je známe, že aj ten najmenší podiel v takto obrovskej spoločnosti je otázkou obrovskej sumy peňazí, ktorú si bežný smrteľník ani len nedokáže predstaviť. Po nie veľmi úspešných uplynulých troch mesiacoch táto investičná spoločnosť prišla s návrhom, ktorý by mohol dopomôcť k napraveniu neblahej povesti. Pre obnovu dobrého mena by sa mal juhokórejský gigant rozdeliť na dve časti, podobne ako tomu bolo minulý rok pri vzniku spoločnosti Alphabet.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-note-7-vs-galaxy-s7-edge-quick-look-aa-3-1000x563

Vytvorenie holdingovej spoločnosti, ktorá by zastrešovala Samsung taký, aký ho poznáme dnes, by mohla dopomôcť k lepšej transparentnosti. Okrem toho by vstup na akciový trh mohol zabezpečiť lepšie riadenie v prípade, že by sa problém podobný tomu, ktorý nastal v phablete Samsung Galaxy Note 7 niekedy ešte zopakoval. Hoci by reštrukturalizácia rozhodne prospela, tak stále nebolo jasné, či vôbec k podobnému kroku skutočne dôjde, nakoľko je tento gigantický výrobca známy svojou typicky juhokórejskou štruktúrou. Včera sa však konalo zasadnutie, ktoré potvrdilo správy o chystajúcich sa zmenách.

„Spoločnosť Samsung Electronics podnikla za posledné roky viaceré kroky k zjednodušeniu svojej podnikateľskej činnosti za cieľom zefektívnenia kľúčových kompetencií a v týchto krokoch pokračujeme aj naďalej. To zahŕňa aj možnosť vytvorenia holdingovej štruktúry, ktorá bo mohla priniesť výhody v podobe vstupu na viaceré medzinárodné burzy.

Našim cieľom je vytvorenie optimálnej štruktúry podniku, ktorý by bol vysoko komplexný a zároveň by spĺňal významné strategické, prevádzkové, právne, regulačné a finančné aspekty. Okrem toho by si spoločnosť zachovala externých poradcov, ktorí by dohliadali na všetky obchodné činnosti. Proces kontroly však bude trvať minimálne 6 mesiacov a Samsung Electronics vyvodí konečné rozhodnutie až po jeho ukončení.“

TIP: Samsung Galaxy S8 dostane 6 GB RAM a väčšie interné úložisko

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom