Novinky z dielne Samsungu pre rok 2020 zo série Galaxy S s poradovým číslom 11 prinesie opäť niekoľko vylepšení. Kľúčovou novinkou, s ktorou prídu smartfóny Galaxy S11, bude fotoaparát, ktorý dostane rozlíšenie 108 MPx, informuje portál TechRadar.

108 MPx snímač, ktorý sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude nachádzať v nových vlajkových lodiach od Samsungu, nám je už dobre známy, nakoľko rovnaký snímač môžeš nájsť aj v čerstvo predstavenej vlajkovej lodi od Xiaomi, presnejšie v modeloch Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro. Ten by podľa portálu WCCFtech mohol dopĺňať ďalší snímač s 5-násobným optickým zoomom, takže Galaxy S11 bude určite bojovať o prvú priečku v teste DxOmark, kde momentálne kraľuje už vyššie spomenutý Mi Note 10 od Xiaomi.

Známy leaker Evan Blass prišiel s niekoľkými ďalšími informáciami, ktoré sa týkajú konektivity či displejov. Galaxy S11 by tak malo prísť v troch veľkostiach s rozmermi displeja 6,4″, 6,7″ a 6,9″. Dve menšie verzie budú dostupné vo variantách 5G aj LTE, najväčší model z tejto trojice príde iba vo verzii LTE. Všetky modely však už po novom dostanú zahnutý displej po oboch stranách.

Novinky by mali byť poháňané procesorom Exynos 9830. Ich predstavenie sa už tradične očakáva na stred mesiaca február. Niektoré zdroje dokonca uvádzajú, že presným dátumom by mohol byť 18. február, no na oficiálnu informáciu si budeme musieť ešte počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom