Samsung už pomaly chystá predstavenie phabletu Galaxy Note 9, ktoré je plánované na 9. augusta, avšak už sa čoraz viac hovorí aj o ďalšom zariadenie z radu Galaxy S. Aké nové funkcie by mohol priniesť, zhrnul portál Business Insider.

Pokročilé odomykanie

V ďalšom vlajkovom modeli Galaxy S od Samsungu sa už všeobecne očakáva príchod pokročilejších foriem biometrického zabezpečenia. V hre je hlavne technológia pre 3D skenovanie tváre, ktorú už od príchodu iPhone X využíva Apple. Svoje riešenia však už ohlásili aj Xiaomi vo Mi 8 Explorer Edition či Vivo. V podstate povinnosťou je preto aj reakcia Samsungu, súčasná 2D technológia totiž nespĺňa vysoké bezpečnostné ani používateľské nároky.

Okrem 3D skenu tváre ešte očakávame aj implementáciu pokročilého snímača odtlačkov prstov pod displej. Odomykanie zariadenia by tak mohlo prebiehať priamo na obrazovke a nebolo by nutné umiestnenie samostatného senzoru na zadnej strane zariadenia.

Uvidíme až tri modely?

Ďalšou špekuláciou je možnosť príchodu až trojice nových modelov Galaxy S10. Bežne nám Samsung predstavuje dve verzie (mimo pamäťových konfigurácií) svojho prémiového smartfónu. Štandardný model je doplnený o väčší a vybavenejší model Plus, tentoraz by však mohla pribudnúť tretia novinka.

Zobraziť celú galériu (0)
Pavol Lupták/FonTech

Daný Galaxy S10 (prípadne s iným pomenovaním) by mal ponúknuť displej s veľkosťou 5,8 palcov a hlavnou zmenou má byť vynechanie zaoblenia po stranách. Samsung by tak mohol čiastočne aj okresať cenu zariadenia, pravdepodobne by sme sa z tohto dôvodu dočkali aj miernych úprav vo vnútornej výbave. Podobný krok so znížením ceny jedného z modelov sa spomína aj v prípade Apple a jeho ďalších iPhonov.

Opäť lepšie fotoaparáty. Budú tri?

Veľmi očakávanou inováciou je aj vylepšenie fotoaparátov. V tejto oblasti patrí model Galaxy S9 k top trojici na svete, avšak práve práve pre vysokú vyspelosť Samsungu vo fotovýkone majú používatelia opäť nádej dostať ďalšie vylepšenie. Len pred pár dňami spoločnosť ohlásila úspešný vývoj technológie Isocell Plus, o ktorej schopnostiam sme detailnejšie písali v predchádzajúcom článku.

Dané riešenie približne o 15 % vylepšuje citlivosť snímačov na svetlo, čo predznamenáva zlepšenie výsledkov najmä v zlých svetelných podmienkach. Práve Galaxy S10 by teda mohol byť prvým smartfónom s touto technológiou. Prísť by ale mohlo ešte ďalšie vylepšenie. Špekuluje sa totiž, že najvybavenejší model Galaxy S10 by mohol priniesť až trojicu fotoaparátov po vzore Huawei P20 Pro. Čínsky výrobca zabodoval so svojím riešením a preto sa očakáva aj reakcia konkurencie.

Ešte musíme čakať

To by teda mohli byť hlavné zmeny, ktorých sa dočkáme pri porovnaní súčasného vlajkového modelu Galaxy S9 a jeho nasledovníka. Predstavenie by sa malo odohrať už tradične v úvode roka. Zopakovať by sa mohla zopakovať situácia z tohto roka a Samsung by mohol zorganizovať Unpacked event vo februári. Ešte pred Galaxy S10 nás však čaká predstavenie Galaxy Note 9, ktorý už pomaly klope na dvere.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom