Samsung na svojom oficiálnom webe predstavil novú technológiu, ktorá môže opäť významnou mierou posunúť kvalitu smartfónových fotografií. Na novinke pritom spolupracoval s odborníkmi zo spoločnosti Fujifilm.

Ohlásená technológia nesie názov ISOCELL Plus a vylepšuje predchádzajúce riešenie ISOCELL, ktoré Samsung predstavil ešte v roku 2013. Novinka prináša zmenu v spôsobe, akým sú oddelené jednotlivé pixely v CMOS snímačoch. ISOCELL technológia totiž obsahuje medzi pixelmi fyzickú bariéru, ktorá tak zabraňuje miešaniu jednotlivých farieb a umožňuje využiť väčšiu kapacitu. Daná bariéra je tvorená kovom, lenže Samsung teraz tento prvok inovuje.

V riešení ISOCELL Plus je kov vymenený za nový, bližšie nešpecifikovaný materiál, ktorý však má lepšie vlastnosti. Kovy totiž majú tendenciu odrážať a / alebo pohlcovať svetlo, čo pri vytváraní fotografie nie je žiaduce. Nový materiál je však v tomto smere výrazne lepší. V konečnom dôsledku budú vďaka tejto technológii snímače CMOS zachytávať viac svetla, zvýši sa ich citlivosť na svetlo (približne o 15 %) a zlepší sa podanie farieb.

Čakáme na prvý smartfón

Technológia ISOCELL Plus zároveň umožňuje využívať pixely vo veľkosti 0,8 mikrónov a menšie. Vďaka tomu by sa mal významne zvýšiť výkon najmä snímačov s vysokým rozlíšením (nad 20 MPx), a obzvlášť v horších svetelných podmienkach. Samsung na danej technológii spolupracoval so spoločnosťou Fujifilm, ktorá je výrobcom spomínané inovatívneho materiálu, tvoriaceho bariéru medzi pixelmi.

Ide o vôbec prvú komercializáciu daného produktu od Fujifilmu. Kedy však Samsung uvedie prvý smartfón s ISOCELL Plus nie je známe. Plné predstavenie technológie sa odohrá počas podujatia Mobile Word Congress v Šanghaji, ktorý začína práve dnes a potrvá do 29. júna. Snáď teda nie sme ďaleko od ďalšieho pokroku v mobilnej fotografii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom