Samsung čaká v najbližšom období záchrana mobilnej divízie od krízy, s ktorou by chcel zabojovať predstavením smartfónu Galaxy A8s. Očakávaný smartfón prémiovej strednej triedy však pravdepodobne neponúkne stále veľmi obľúbený 3,5 mm audio jack.

Očakávaný model prémiovej strednej triedy Samsung Galaxy A8s je pre giganta z Kórey veľmi dôležitý. Samsungu sa totižto rok 2018 príliš nevydaril, hlavne čo sa predajnosti jeho smartfónov týka. Vedenie tak chce zatiahnuť záchrannú brzdu pred pádom mobilnej divízie do krízy a jedným zo spasiteľov by mal byť práve model Galaxy A8s.

Samsung chce priniesť aktuálne technológie aj do nižších tried

Novinka, ktorá by mala zapadnúť do prémiovej strednej triedy má za úlohu priniesť to najlepšie z aktuálnych technológií do nižšej cenovej kategórie. Zmenu by mal priniesť aj samotný dizajn, ktorý ponúkne veľmi tenké rámiky a tiež maličký výrez v displeji pre selfie kameru po vzore už skôr predstaveného dizajnu Infinity-O. Podľa najnovších správ sa však Samsung chystá urobiť zmenu, ktorá nemusí potešiť každého.

Odstránenie 3,5 mm audio jacku by mohlo Samsung mrzieť

Hoci ešte stále nejde o potvrdenú správu, Samsung údajne plánuje odstrániť z modelu Galaxy A8s 3,5 mm audio jack. Pokiaľ by sa predpoklady naplnili, šlo by tak o úplne prvý model z dielne kórejského giganta, ktorý konektor neponúkne. Navyše by odstránenie podporilo správy o jeho odstránení z očakávaných vlajkových lodí línie Galaxy S10. Na druhej strane však existujú tvrdenia, ktoré hovoria o prvom odstránení audio jacku až od modelu Galaxy Note 10. Aká je však pravda, nám ukáže asi len budúcnosť.

Aj bez audio jacku pôjde o veľmi zaujímavé zariadenie

Aj keď Samsung uvažuje o odstránení audio jacku z modelu Galaxy A8s, neznamená to, že tým znehodnotí celú filozofiu smartfónu. Podľa aktuálnych únikov by mala novinka okrem spomínaného dizajnu ponúknuť aj procesor Snapdragon 710. Pre podporu rýchleho multitaskingu Samsung implementuje 6 GB operačnej pamäte RAM a tiež pripojí 128 GB vnútorného úložiska. Cely kolos napojí 3500 mAh batéria, ktorá sa postará o energetickú spotrebu 6,4-palcového displeja. Isté správy hovoria, že sa očakáva dokonca aj štvorica objektívov fotoaparátu na zadnej strane, pravdepodobnejšia je skôr verzia s tromi objektívmi.

Samsung Galaxy A8s by mal uzrieť svetlo sveta ešte tento rok

Novinka by mala byť predstavená koncom decembra a začiatkom nového roka by mala byť dostupná prvým zákazníkom. Samsung chce totižto model Galaxy A8s predstaviť ešte pred očakávanými modelmi Galaxy S10. Hoci by mal byť tento smartfón na začiatku predaja limitovaný len na čínsky trh, v rámci záchrany mobilnej divízie sa však očakáva aj expanzia na ten globálny. Veľmi dôležitá tak bude aj cenovka, ktorá zatiaľ nie je známa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom