Včerajšie predstavenie novej vlajkovej lode Samsungu prinieslo hneď niekoľko prekvapení. Výrobca si dal na tomto novom kúsku skutočne záležať a okrem špičkového hardvéru a funkcií mu priniesol aj unikátnu vlastnosť. Teplo hardvéru v útrobách Galaxy Note 9 efektívne odvádza prepracovaný chladiaci systém, ktorý sa poprvýkrát ukázal po rozobratí smartfónu.

Debut Samsungu Galaxy Note 9 bol jednou z najočakávanejších udalostí v tomto roku. Fanúšikovia kórejskej spoločnosti sa včera konečne dočkali veľkého odhalenia, ktoré na svet uviedlo najlepší model toho výrobcu. Ten si však zaň pýta aj poriadne mastné sumy, ktoré majú byť odpoveďou na vylepšenia novej Note 9-ky.

Špičkové vodné chladenie, aké v Galaxy Note smartfónoch nemá obdoby

Doteraz sme mohli nový Galaxy Note 9 vidieť na mnohých videách a fotografiách, ktoré ukázali jeho prémiovú konštrukciu zvonka. Jeden odvážny Rus z blogu Hi Tech Mail Ru sa však len krátko po oficiálnom odhalení tejto novinky pustil do jej demontáže, aby svetu ukázal všetky interné komponenty, vrátane vodného chladenia. Práve chladiaci systém je jednou z najzásadnejších zmien, ktorými sa Galaxy Note 9 líši od svojho predchodcu. Poriadne výkonný hardvér je totiž potrebné efektívne chladiť, k čomu v tomto prípade slúži hneď niekoľko medených trubíc naplnených vodou.

Nenechaj si ujsť
Galaxy Note 9 opäť povyšuje úroveň smartfónov. Samsung prišiel so zmenami, ktoré zatienia každú konkurenciu

Samsung tento systém pomenoval ako „Water-Carbon“ chladenie, ktoré významným spôsobom redukuje prehrievanie smartfónu, aby ten zvládal vykonávať hladko aj najnáročnejšie úlohy, bez nadmerného zahrievania súčiastok. Trubice sú však miesto karbónu vyrobené z medi, čo môžeme vidieť aj pri mnohých iných smartfónoch. Galaxy Note 9 však zaujme rozlohou svojho chladenia, ktoré „pod kapotou“ zaberá veľkú plochu. Popri tom sa inžinierom podarilo do tela zariadenia vtesnať aj fantastické pero S Pen, ktoré teraz toho dokáže ešte viac.

Kórejský výrobca tak v tomto svojom novom modeli skutočne dbal na kvalitné chladenie komponentov. Väčšina vnútorných súčiastok sa však náramne podobá na tie, ktoré sme mohli vidieť v Galaxy Note 8. Rozdiely pod sklenenou zadnou stenou Note 9-ky však predsa len sú a vidieť ich môžeme na priamom porovnaní útrob týchto dvoch generácií smartfónov. Tú najnovšiu však Samsung navrhol dôkladnejšie a všetky komponenty majú k sebe ešte bližšie, aby ostalo miesto aj na veľkú 4 000 mAh batériu a ďalšie súčasti. Všetky detaily z „interiéru“ Samsungu Galaxy Note 9 si môže pozrieť aj na priložených fotografiách v galérii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú