Súčasná situácia v Samsungu je jasná – zatiaľ čo tohtoročné vlajkové modely sú už plne etablované na trhu, všetko sa pripravuje na príchod ich nasledovníkov. Horúcejšie to je samozrejme so smartfónom Galaxy S9, avšak hovorí sa už aj o rade Note. 

Podľa čerstvých špekulácií, Samsung už začal pracovať na úvodnej fáze vývoja Galaxy Note 9. Zariadenie má niesť kódové označenie „Crown“, čím chce spoločnosť možno naznačiť svoju nadvládu v oblasti veľký smartfónov, respektíve phabletov. Na spomínaný názov si teda budeme dávať pozor aj pri prípadných testoch v benchmarkoch.

Na všetko je však zdá sa ešte čas. Prvý prototyp smartfónu má Samsung vyrobiť niekedy v úvode budúceho roka. Naznačuje to uniknuté vyjadrenie jedného z dodávateľov hardvéru, ktorý vyhlásil, že dodávky jednotlivých komponentov pre Note 9 začnú v prvom kvartáli 2018.

Ešte je priskoro

Oficiálne by sme sa Galaxy Note 9 mohli dočkať v závere leta. Skloňuje sa najmä obdobie v strede augusta, ale všetko sa môže odohrať aj o čosi skôr. V oblasti špecifikácií sa už teraz hovorí o displeji s veľkosťou 6,32 palcov, v ktorom sa má priamo nachádzať aj snímač odtlačkov prstov. To sú teda úvodné špekulácie v súvislosti s nástupcom tohtoročného modelu Galaxy Note 8, je však ešte priskoro na to, aby sme im mohli prideliť veľkú mieru dôvery.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom