Pred pár dňami sme ti priniesli článok o pripravovanom Galaxy S10. V ňom sa tiež spomínalo o novom type displeja, ktorý niesol názov Infinity-O. Nebude to však Galaxy S10, ktoré ako prvé príde s týmto displejom. Ešte skôr má byť predstavený zástupca z rady A, na ktorom sa zistí záujem používateľov a hlavne ich spätná väzba.

Konkrétne má ísť o Samsung Galaxy A8s, resp. A8 (2019), ktorý spoločnosť plánuje predstaviť v januári. Pôjde o prvý model s pripravovaným displejom Infinity-O, ktorý v sebe bude mať dieru. V nej sa budú nachádzať všetky potrebné senzory a hlavne predná kamera. Zverejnené sú aj prvé rendery tohoto kúsku.

Dočkáme sa aj snímača odtlačkov?

Prvé obrázky chystaného smartfónu ukázal nemecký portál, ktorý sa však nezaručuje za ich pravosť. Fotografie sa však zhodujú s viacerými verziami a je tak pravdepodobné, že Samsung Galaxy A8s tak bude skutočne vyzerať. Dominantným prvkom na prednej strane je predná kamera, ktorá je umiestnená priamo v displeji. Či je to šťastné riešenie ukáže až čas, no rozhodne ide o krok vpred a vďaka tomuto odvážnemu kroku sa podarilo okresať rámčeky displeji úplne na minimum. Bude zaujímavé sledovať, ako si s takýmto rozložením poradí systém a hlavne samotné aplikácie, pri ktorých vývoji sa na niečo také určite ani len nepomyslelo.

Zadná strana ponúkne až tri samostatná fotoaparáty a znázornená je tu aj čítačka odtlačkov prstov. Pri nej je umiestnenie otáznikom, nakoľko sa špekuluje aj o tom, že sa presunie taktiež do displeja. Pôjde však o klasický optický snímač, ktorý neoplýva až takou spoľahlivosťou a oveľa lepšie vlastnosti dnes ponúkajú ultrazvukové snímače.

Prečítaj si tiež
Takto môže vyzerať displej Galaxy S10. Samsung opäť posunie technologickú vyspelosť smartfónov

S určitosťou však môžme povedať, že budúci rok bude v oblasti technológií veľmi zaujímavý a je sa na čo tešiť. Konkurencia je príliš veľká na to, aby výrobcovia spali na vavrínoch. K tomu sa do Európy hrnú rôzne čínske značky, ktoré si chcú ukrojiť svoj podiel z koláča.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom