Spoločnosť Samsung Electronics predstavila nový Galaxy A80 – smartfón vytvorený s ohľadom na spôsob, akým spolu mladá generácia komunikuje. Ľudia v stále väčšej miere používajú svoje smartfóny na zdieľanie živých interakcií – spontánne robia fotografie, v priamom prenose streamujú videá a zostávajú v kontakte prostredníctvom zdieľaných zážitkov, ktoré sa odohrávajú práve teraz. Prechádzame z „éry selfie“ do „éry života v priamom prenose“, v ktorej ľudia dávajú prednosť skutočnejším a zmysluplnejším spôsobom, ako zostávať v kontakte.

Smartfón Galaxy A80 je ako prvý model vôbec vybavený otočným fotoaparátom Samsung, ktorý užívateľom umožňuje prirodzene zachytiť svet, ktorý ich obklopuje. Keď používatelia v aplikácii fotoaparátu zvolia režim selfie, na zadnej strane prístroja automaticky vyskočia objektívy troch fotoaparátov a otočia sa smerom dopredu.

Dávid Igaz / FonTech

Zachytávajte svet, ako ho vidíte

Inovatívny mechanizmus fotoaparátu umožňuje pri fotení prednou aj zadnou stranou smartfónu využiť vždy ten istý jedinečný trojitý fotoaparát s vysokým rozlíšením, takže sa už pri tvorbe selfie nemusíte nijak obmedzovať v kvalite. Pomocou hlavného fotoaparátu s rozlíšením 48 Mpx môžu teraz používatelia robiť živé snímky vo dne i v noci. Fotoaparát 3D Depth, ktorým je Galaxy A80 vybavený, umožňuje robiť videá s funkciou Live Focus, ktorá skenuje rozmery a hĺbku snímaných predmetov.

Dávid Igaz / FonTech

Vďaka ultraširokouhlému objektívu s rovnakým zorným uhlom, aký má ľudské oko, sa môžete o svoje obľúbené zábery podeliť bez toho, aby ste ich museli robiť niekoľkokrát. Videorežim Super Steady vám pomôže jednoducho urobiť záznam bez roztraseného obrazu, takže zvládnete natáčať plynulé akčné videá ako profesionál. Vďaka ďalším inteligentným funkciám fotoaparátu, ako je napríklad optimalizácia scén, ktorá dokáže rozpoznať a vylepšiť až 30 scén, či funkcia detekcie chýb, ktorá automaticky identifikuje problémy ešte pred stlačením spúšte, nikdy nezmeškáte dokonalú snímku.

Vychutnajte si podmanivé multimediálne zážitky

Vďaka otočnému fotoaparátu si môžu používatelia na prvom displeji New Infinity od spoločnosti Samsung vychutnať ničím neobmedzované zábery. Galaxy A80 je vybavený 6,7-palcovým Super AMOLED displejom s rozlíšením FHD+, ktorý dokáže zobraziť obsah v živom detaile a umožní vám plne sa ponoriť do každej hry, videa, fotografie či príbehu. Technológia Dolby Atmos podporovaná smartfónom Galaxy A80 vás pri používaní slúchadiel alebo Bluetooth reproduktorov úplne a zo všetkých strán obklopí zvukom.

Zostaňte v spojení dlhšie

Batéria smartfónu Galaxy A80 s kapacitou 3 700 mAh a podporou super rýchleho nabíjania s príkonom 25 W vám zaručí dlhšiu výdrž smartfónu, umožní vám zostať v spojení dlhšie a vďaka možnosti rýchlo smartfón dobiť, vám poskytne viac slobody, takže už nezmeškáte ani sekundu.

Dávid Igaz / FonTech

Galaxy A80 je taktiež vybavený inteligentnou batériou, ktorá dokáže sledovať spôsob, akým každodenne používate smartfón vrátane aplikácií, ktoré spúšťate, a optimalizovať spotrebu prístroja. Vďaka režimu adaptívnej úspory energie si môžu byť užívatelia istí, že inteligentná batéria je využívaná čo najefektívnejšie pre dosiahnutie optimálneho výkonu, aký je práve potrebný.

Pristupujte k tomu, čo potrebujete, kedy to potrebujete – bezpečne a bez obáv

Funkcia inteligentného zvýšenia výkonu, ktorou je Galaxy A80 vybavený, zabezpečuje softvérovú optimalizáciu výkonu s využitím umelej inteligencie, ktorá sleduje využitie batérie, procesora a pamäte RAM vášho smartfónu s ohľadom na spôsob, akým vy osobne svoj prístroj používate, a pomáha tak smartfónu fungovať ešte lepšie a zrýchliť spúšťanie aplikácií v okamihu, kedy ich práve potrebujete.

Rutiny Bixby sa učia spôsobom, akým používate aplikácie, a analyzujú vaše zvyky, takže dokážu odhadnúť, kedy a v akom okamihu budete konkrétne funkcie potrebovať. Rutiny Bixby automatizujú vaše každodenné úkony a používanie aplikácií na základe vašich typických každodenných rutinných činností, ako sú napríklad jazda autom či práce.

Dávid Igaz / FonTech

Galaxy A80 taktiež podporuje zabezpečovaciu platformu Samsung Knox, ktorá spĺňa požiadavky obranného priemyslu, ktorá chráni najrôznejšie komponenty prístroja od čipového balíka až po softvér, takže používatelia smartfónu môžu zostať bezpečne pripojení. To používateľom taktiež umožňuje používať pre prístup k aplikáciám a webovým stránkam biometrickú autentizáciu, ktorú zabezpečuje funkcia Samsung Pass. Pre ešte jednoduchšie použitie je čítačka odtlačkov prstov umiestená priamo v displeji, čo umožňuje intuitívne odomykanie prístroja.

Galaxy A80 je taktiež vhodným sprievodcom aktívnym životným štýlom, pretože umožňuje stlačením tlačidla aktivovať hlasovo ovládaného inteligentného asistenta Bixby, ktorý dokáže pohodlným spôsobom poskytovať informácie, ktoré používatelia potrebujú. Používatelia taktiež môžu pri pohybe jednoducho pristupovať k ďalším funkciám, ako je napríklad Bixby Vision, Bixby Home či pripomienky Reminder.

Dávid Igaz / FonTech

Galaxy A80 taktiež podporuje kľúčové technológie radu Galaxy vrátane Samsung Health, Samsung Pay a ďalších. Nový smartfón bude na Slovensku dostupný v čiernej farbe koncom mája za odporúčanú maloobchodnú cenu 649 Eur.

Samsung Galaxy A80
Displej 6,7-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením FHD+ (1080×2340)
Displej New Infinity
Fotoaparát Hlavný: 48 Mpx, f/2,0
Ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2,2 (123°)
3D Depth
Otočný fotoaparát
Konštrukcia 165,2 x 76,5 x 9,3 mm
Procesor Qualcomm SM7150 osemjadrový
(dvojjadrový 2,2 GHz + šesťjadrový 1,7 GHz)
Operačná pamäť RAM 8 GB RAM
128 GB vnútorné úložisko
microSD Nie je podporovaná
Batéria 3 700 mAh
Super rýchle nabíjanie 25 W
Operačný systém Android 9.0 (Pie)
Biometrická autorizácia Čítačka odtlačkov prstov zabudovaná v displeji
Dizajn 3D sklo + kovový rám

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom