banner-elephone-s7
V poslednom čase počujeme o pripravovanej vlajkovej lodi Samsungu, Galaxy S8, pomerne často. Je to možno preto, že budúca generácia high-end smartfónu od Juho-kórejcov je jedným z najočakávanejších Android smartfónov pre tento rok. 

Veľké očakávania od Samsungu Galaxy S8 nemajú len užívatelia, ale aj samotný výrobca. Ten si už teraz nastavil cieľ predať 60 miliónov kusov svojej budúcej vlajkovej lodi, ktorú podľa aktuálnej správy predstaví už začiatkom marca. Zdroj taktiež uvádza, že Samsung už oboznámil všetkých svojich dodávateľov dielov, aby sa pripravili na obrovský nápor a uspôsobili výrobu na dodanie dostatku súčiastok pre takýto obrovský počet zariadení.

galaxy-s8-predajezdroj fotogarfie: Theinvestor.co.uk

Zobraziť slovenskú cenu Samsungu Galaxy S7 Edge

Čo sa týka počtu dodaných kusov predošlých generácií vlajkových lodí tech giganta, doposiaľ najpredávanejším modelom je takmer štvorročný Galaxy S4 s výsledkom 70 miliónov predaných kusov. Jeho o rok starší brat, Samsung Galaxy S3, sa predal v počte 65 miliónov kusov. Predaje posledných troch generácií značne klesli, čo je zapríčinené zrejme nedostatočným záujmom o tieto smartfóny zo strany užívateľov. Predaj modelov Galaxy S5 a Galaxy S6 bol skončený s výsledným číslom 45 miliónov kusov, zatiaľ čo minuloročný Galaxy S7 si na konto pripisuje 45 miliónov kusov. Vyzerá to tak, že Samsung má pri tohtoročnej generácii vlastnej „galaxie“ v rukáve pripravené nejaké to eso, ktorým bude chcieť zaujať čo najväčší počet potenciálnych zákazníkov.

galaxy-s8-uniknuta-foto
zdroj fotografie: Weibo

TIP: Samsung Galaxy S8 má stáť až o 20 % viac ako tohtoročné Galaxy S7 modely

Veľkým ťahákom novinky by mohol byť práve dizajn, ktorý Samsung plánuje mierne prekopať. Podľa nedávno uniknutých reálnych fotografií údajnej Galaxy S8-čky sa môžeme tešiť na zahnutý displej s veľmi úzkymi rámikmi, ktorý pokryje väčšiu časť prednej strany. Hovorí sa aj o odstránení ikonického domovského hardvérového tlačidla spod displeja, ktoré bude nahradené zrejme softvérovým riešením. Inovatívnou novinkou by mohol byť snímač odtlačkov prstov integrovaný priamo do displeja, čím by Samsung získal jedno prvenstvo navyše. Samozrejme, počíta sa aj s vysokým výkonom dodávaným najnovším Snapdragonom 835, či špičkovým fotoaparátom. Čo sa ceny týka, tá má byť pri Galaxy S8 až o 20% vyššia ako v prípade minuloročného modelu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom