Technológia NFC (Near Field Communication) sa v prvých Android smartfónoch udomácnila už pred niekoľkými rokmi. Za ten čas mohli používatelia preskúmať jej plný potenciál. Postupne si NFC našlo využitie aj v smartfónoch od Apple, ktoré s operačným systémom iOS 11 rozšíri jeho možnosti využitia.

V prípade NFC sa v podstate jedná o bezdrôtovú možnosť prenosu dát medzi dvomi zariadeniami, ktoré sú od seba vzdialené maximálne na 4 cm. Ide teda o komunikáciu na krátku vzdialenosť a možnosti využitia sú skutočne široké. Pri iPhonoch prvý NFC čip zavítal do modelov iPhone 6 a 6 Plus.

Konečne dáme zbohom obmedzeniam!

Bohužiaľ, výrobca obmedzil túto technológiu iba na účely platby prostredníctvom Apple Pay, a tak ostali používatelia ukrátení o ďalšie funkcie. To sa ale čoskoro spoločnosť z Cupertina pokúsi napraviť v iOS 11. Práve táto posledná verzia umožní využiť NFC pri omnoho väčšom množstve funkcii.

zdroj fotografie: Apple

Nenechaj si ujsť
Video: 100 nových skrytých funkcií, ktoré prináša iOS 11

iOS 11 umožní vývojárom prístup k jadru samotnej technológie a tí ju tak budú môcť zabudovať do svojich aplikácii. Len pripomíname, že s NFC si môže používateľ zistiť napríklad detailné informácie o tovare v obchode, otvárať určité aplikácie či podľa tagu meniť nastavenia smartfónu. Dokonca môže byť táto funkcia využitá aj na sledovanie produktov počas výroby, teda pri pohybe na montážnej linke až po dodanie k obchodníkovi. Možnosti sú naozaj rozsiahle a záleží len na fantázii vývojárov, ako dokážu prístup k jadru NFC využiť. Prístup k nemu získajú na aktuálnom iPhone 7, 7 Plus a ďalších budúcich modeloch.

Vývojári dostanú voľnosť

zdroj fotografie: Apple

Všetky detaily je možné zistiť priamo v dokumentácii k NFC technológií. Ak teda chceš aj ty pracovať s jadrom tejto funkcie a upravovať ju pre potreby svojej aplikácie, ďalšie informácie sa dozvieš na tomto odkaze. Od Apple je skvelým riešením priniesť v iOS 11 širšie možnosti využitia NFC. Mnohí majitelia Androidov ale môžu namietať, že Kalifornský gigant znova len dobieha to, čo jej konkurencia už dávno využila. Každá firma si však svoju cestu razí vlastným tempom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom