Dnes začala konferencia WWDC 2017 spoločnosti Apple, kde tento gigant predstavuje vylepšenia a zmeny vo svojich produktoch. Poď sa s nami pozrieť, akými zmenami prešiel azda najočakávanejší počin giganta – operačný systém iOS. 

Doteraz najnovší iOS 10 bežal až na 86 % zariadení, pričom Android Nougat iba na 7 %. Apple sa celkovo snažil po celý čas ukázať tie najväčšie rozdiely voči Androidu a neváhal poriadne ukázať, že má navrch. Prvou vážnejšou zmenou je ale aplikácia iMessage. Tá prichádza s menšími zmenami v dizajne a automatickou synchronizáciou. Ďalej budeš môcť využívať v tejto aplikácii službu Apple Pay, s ktorou jednoducho zaplatíš svojmu kamarátovi.

zdroj fotografie: Apple

Zmenou prešiel aj hlasový asistent Siri. Ten je teraz podstatne inteligentnejší. Dokáže pracovať s intonáciou vety či prekladať do niekoľkých jazykov simultánne. V skratke to znamená, že Siri sa bude oveľa viac správať ako človek. Dokáže dokonca odporúčať aj články na populárnych weboch.

zdroj fotografie: Apple

Čo sa týka kamery, tak tá prichádza s HTVC kodekom videa a HJEF kodekom obrázkov, ktoré ponúkajú 2 x vyššiu kompresiu dát. Ďalej tu nájdeme aj mód na fotenie portrétov, ktorý sa pohrá so svetlom a stabilizáciou. Množstvo noviniek sa týkalo najmä obľúbenej služby Fotky, ktorá sa inšpirovala pri funkciách populárnymi sociálnymi sieťami. V tomto prípade sa medze tvojej fantázii určite nebudú klásť.

zdroj fotografie: Apple

V aplikácii Mapy zasa nájdeme detailné podklady niektorých obchodov a letísk. Navigácia taktiež prešla zmenami. Po novom dokáže povedať, v ktorom pruhu by si sa mal pri jazde držať. Pri aute však ešte zostaneme, keďže jej najväčšou novinkou je aj akýsi mód šoférovania, pri ktorom ťa nebudú rušiť žiadne notifikácie a všetky príchodzie správy dostanú automatickú odpoveď, že ty momentálne šoféruješ. Čo sa týka domácnosti, iOS 11 ponúkne nový AirPlay 2, vďaka ktorému sa dajú ovládať všetky reproduktory v domácnosti naraz.

zdroj fotografie: Apple

Avšak pre mnohých je najzásadnejšou zmenou nový ovládací panel. Ten je teraz diametrálne odlišný a pre svoje fungovanie využíva aj funkciu 3D Touch, teda silu, akou stláčaš displej. Celkovo je v iOS 11 množstvo menších noviniek, ktoré vyústili až do kompletne redizajnovaného App Store. Ako hodnotíš tieto inovácie? Spravil Apple konečne tie správne rozhodnutia? Rozhodne nám daj vedieť v komentároch.

zdroj fotografie: Apple

zdroj fotografie: Apple

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP