Osud charizmatického Dwayna „The Rock“ Johnsona sa v sérii Rýchlo a zbesilo zdá byť spečatený. Herec v rozhovore pre portál Hollywood Reporter uviedol, že zvyšné dve pokračovania budú bez neho a v krátkosti sa vyjadril aj k sporom s Vinom Dieselom, ktoré okomentoval so smiechom a nadhľadom.

Práve tento konflikt „dvoch titánov“ mal vyústiť v absenciu Johnsona v ešte čerstvej snímke Rýchlo a zbesilo 9. Johnsonova postava agenta Lukea Hobbsa sa objavila v častiach 5 až 8, no do série sa už nevráti. Oficiálnym dôvodom by mal byť práve nabitý program The Rocka, ale ako to už býva, pravda bude najskôr niekde uprostred.

Flickr

Fanúšikovia tejto postavy však zatiaľ nemusia až tak smútiť, pretože sa možno dočkajú pokračovania spin-offu Hobbs & Shaw 2, ktorý je momentálne v plánovacej fáze, ako informuje server Collider.

Ak film vznikne, určite sa v ňom predstaví aj Jason Statham a jeho postava Deckarda Shawa, ktorý sa objavil aj v záverečnej scéne Rýchlo a zbesilo 9. Práve tá dala priaznivcom aspoň chvíľkovú nádej, že by sa The Rock mohol do série v jednom z posledných dvoch filmov vrátiť.

NEPREHLIADNI
Rýchlo a zbesilo ani zďaleka nekončí. Chystá sa film zameraný na jednu z najzaujímavejších záporných postáv

Ak by aj napriek potitulkovej scéne niekto pochyboval o Stathamovej účasti na pokračovaní Rýchlo a zbesilo 10, režisér Justin Lin ju potvrdil pre portál EW. Podľa jeho vlastných slov zatiaľ nie je osud postavy Shawa daný, ale spolupráca bude rozhodne pokračovať.

The Rock vs. Vin Diesel

Podľa portálu Screen Rant začali zvesti o nezhodách medzi dvojicou hercov kolovať niekedy v roku 2016 pred uvedením filmu Rýchlo a zbesilo 8. Johnson sa vtedy na Instagrame posťažoval na niektorých svojich mužských kolegov, ich nedochvíľnosť aj na to, že pre ich prístup nevydal zo seba počas natáčania 100 %. O čosi neskôr potvrdil kritiku namierenú práve proti Dieselovi.

Moviestillsdb

V ôsmom pokračovaní série sa síce objavili obaja herci, ale nemali napríklad ani jednu spoločnú scénu. K situácii sa len nedávno vyjadril aj Vin Diesel so slovami, že použil len tvrdú lásku ako techniku k tomu, aby z ostatných hercov dostal výkon podľa jeho predstáv. Zatiaľ mal k celej situácii posledné slovo práve Dwayne Johnson, ktorý povedal:

„Smial som sa a smial som sa veľmi. Myslím si, že sa na tom zasmial každý. A tým by som to uzavrel. A ešte tým, že im prajem, aby sa im darilo aj s Rýchlo a zbesilo 9. Želám im veľa zdaru na Rýchlo a zbesilo 10 a Rýchlo a zbesilo 11, ako aj na všetkých ďalších filmoch zo série, ktoré vzniknú bezo mňa.“

Čo bude ďalej?

Po týchto slovách je zrejmé, že sa Dwayne Johnson neplánuje do hlavnej série vrátiť a spomínaný spin-off je stále v neistých vodách. Už čoskoro sa ale môžeme na herca tešiť v novom dobrodružstve Expedícia: Džungľa, ktorý bude mať v slovenských kinách premiéru 29. júla. Fanúšikovia komiksov sa medzičasom môžu tešiť aj dlho očakávanú snímku Black Adam, v ktorej stvárni hlavnú úlohu práve Johnson.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom