Kiná už bežia na plné obrátky a ak sa nezhorší pandemická situácia, na dlhý čas to tak aj zostane. Nový mesiac nebude horúci len vonku, ale aj na sedačkách v kinosál, pretože prichádzajú dlho očakávané filmy, ktoré nás pri troche šťastia posadia na zadok.

V zlom vždy treba hľadať aj niečo dobré, čo platí aj pre tohtoročnú kinosezónu, a po niekoľkomesačnej nútenej prestávke tu zrazu máme poriadne nahustený program. Pripravili sme pre teba výber tej najlepšej letnej zábavy v kine, tak neváhaj a rezervuj lístky.

Na čom si filmy doma vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Očista navždy

Dátum premiéry: 1. júl

Júl začneme v kinách Očistou, kedy sa Spojené štáty americké na jednu noc premenia na zem bez zákona. Piaty diel filmovej série sleduje životný osud manželskej dvojice, ktorá sa z Mexika vydala do USA práve za vidinou lepšieho života, no ani tu im idylický stav nevydržal príliš dlho.

Pred tradičným nočným vraždením a rabovaním sa každoročne uchyľujú k spriatelenej komunite, ktorá sa spoločnými silami snaží zostať nažive a darí sa im to. Teda až do chvíle, kým sa niekoľko skupiniek obyvateľov nerozhodne v Očiste pokračovať aj po jej oficiálnom ukončení.

Z Ameriky sa rázom stane krvavé bojisko, kde bojuje každý proti každému a zostanú len dve možnosti, ako toto besnenie prežiť. Buď si pripraviť väčší strelný arzenál, alebo sa vydať do Mexika, ktoré na krátku chvíľu otvorí hranice pre amerických utečencov. Aké ironické.

Raya a posledný drak

Dátum premiéry: 1. júl

Spoločnosť Disney vsádza toto leto na roztomilé a overené spojenie človek – drak v novom animáku Raya a posledný drak. Záchrana fiktívneho rozprávkového sveta Kumandra pred zlými silami je jedna vec, ale nájsť ozajstného priateľa je niekedy rovnako dôležité. Pretože čím sme bez skutočných opôr v živote, ak nie len prázdnymi schránkami?

Disney jednoducho vie, ako spojiť základné ľudské hodnoty s dobrodružným príbehom vymyslenej ríše. Tentokrát vyrozpráva príbeh mladého dievčaťa menom Raya, ktorá sa vydá nájsť posledného draka s cieľom pomôcť svetu pred záhubou. Popri spájaní rozdelenej krajiny vnútornými rozbrojmi a záchrane sveta ale nájde oveľa viac – životnú cestu a zmysel.

Rozhnevaný muž

Dátum premiéry: 1. júl

Guy Ritchie nám konečne ukáže svoje poňatie pomsty na veľkom plátne a nebude to s nikým iným než s jeho obľúbeným Jasonom Stathamom. Táto dvojica už má za sebou viacero skvelých filmov na čele s Podfuckom, no tú pravú akčnú jazdu si pre divákov nechávali až na rok 2021, kedy nám servírujú jedného Rozhnevaného muža.

Po tom, čo mu brutálne zavraždili syna, nezostáva nášmu chladnokrvnému hrdinovi iná možnosť, než vziať osudy týchto mužov do vlastných rúk a životné trápenie im ukončiť. Rafinovane sa zamestná v bezpečnostnej službe starajúcej sa o obrovské sumy peňazí a vydáva sa na lov. Trailer sľubuje výživnú akciu v nezameniteľnom Ritchieho štýle a Stathama v úlohe ušitej na mieru jeho aktuálnym hereckým preferenciám.

Black Widow

Dátum premiéry: 8. júl

Marvel dáva posledné zbohom obľúbenej špiónke Natashi Romanoff v dlho očakávanom filme Black Widow. Z predošlých filmov už niečo vieme o jej temnej minulosti, ale hlbšie sa do nej ponoríme až teraz. Pred tým, ako sa stala Avengerom, si narobila mnoho nepriateľov, ktorí sa ju tentokrát budú snažiť nadobro zlomiť. Po krku jej pôjde obávaný zabijak Taskmaster, ktorý dokáže napodobniť akýkoľvek bojový štýl protivníka, no za cenu krátkodobej pamäte.

Podľa slov samotnej Scarlett Johansson pôjde film poriadne hlboko, no zároveň bude odvážny, umelecký a kreatívne obohacujúci. Nezostáva nám teda nič iné, než sa tešiť na výsledok. Po boku Johansson sa predstavia aj Florence Pugh ako Yelena, David Harbour ako The Red Guardian a Rachel Weisz s postavou Meliny.

Zabijakov osobný strážca 2

Dátum premiéry: 15. júl

Do kín mieri aj pokračovanie úspešnej akčnej komédie Zabijakov osobný strážca na čele s dvojicou Ryan Reynolds/Samuel L. Jackson. Ich filmová dvojica sa nemá vôbec v láske, ale riziko povolania a urgentná situácia ich opäť spoja, aby zachránili svet pred pomstychtivým šialencom, ktorého si zahrá Antonio Banderas. V exotickosti mu bude sekundovať aj Salma Hayek, ktorú sme už mohli vidieť v predchádzajúcej časti. Po ich boku sa objaví aj Morgan Freeman, aby herecké obsadenie nabralo ešte vyššie obrátky.

Že Reynoldsovej postave osobného strážcu Michaela Brycea nedopadne odpočinok od povolania ideálne už vieme z traileru. Ako sa ale vyvinie bláznivý roadtrip plný akcie a vtipu, to už bude predmetom debát po premiére. Tešiť sa môžeme na barové bitky, ruských gangstrov, taliansku mafiu a šialené situácie na ceste tejto najnepravdepodobnejšej trojice. Počas filmu by nemala byť núdza o prestrelky, či už slovné, alebo tie so zbraňami.

Space Jam: Nová legenda

Dátum premiéry: 15. júl

Fanúšikovi basketbalu a zvlášť žijúcej legendy LeBrona Jamesa čaká toto leto vesmírna „džemovačka“. LeBron, ktorý v podstate hrá samého seba, sa dostane do problémov po tom, čo jeho syna uväznia v digitálnom svete a musí sa ho vydať zachrániť. Teda presnejšie vyhrať v basketbalovom zápase. O najcennejšiu trofej v jeho živote sa bude usilovať spolu s animovanými postavičkami zo sveta Looney Tunes a ako to dopadne sa dozvieme už čoskoro.

G.I. Joe: Snake Eyes

Dátum premiéry: 22. júl

Franšíza G.I. Joe sa rozrastie o nový akčný film na čele s Henrym Goldingom ako postavou Snake Eyes. Tento húževnatý chlapík – samotár, v minulosti zachránil život dediča japonského klanu Arashikage, a tento akt mu vyslúžil miesto po ich boku.

Klan ho naučí spôsoby ninja bojovníka, ale čo je pre neho najdôležitejšie – získa vytúžený domov. Snake Eyes sa zameria na zrod kultovej postavy a my by sme popritom mali dostať aj parádnu akčnú nálož.

Voyagers

Dátum premiéry: 29. júl

Horúco bude počas leta nielen na Zemi, ale aj vo vesmíre. Píše sa rok 2063 a našu planétu zdecimovali choroby a extrémne sucho. Jedinou nádejou na záchranu budúcnosti ľudstva je kolonizácia odľahlého vesmírneho telesa, ktoré majú osídliť deti narodené zo skúmaviek.

Odmalička sú vychovávané vo vesmírnej izolácii a aby ich zbavili pocitov a emócií, dostávajú pravidelné dávky drog. Vrieť to na palube lodi začne vo chvíli, keď niektorí jedinci odhalia túto praktiku a prebudia sa v nich zlosť, strach a ďalšie prirodzené ľudské emócie.

V hlavných úlohách sa predstavia Tye Sheridan, Lily-Rose Depp a Colin Farrel. O réžiu sa postaral Neil Burger (Iluzionista, Všemocný).

Expedícia: Džungľa

Dátum premiéry: 29. júl

Pravé letné dobrodružstvo prežije dvojica Emily Blunt – Dwayne Johnson, ktorá sa spolu vydá do amazonskej džungle hľadať prastarý strom so zázračnými liečivými účinkami. Doktorka Lily Houghtonová si na cestu najme sprievodcu a lodného kapitána Franka Wolfa, aby spoločne vhupli do tajov tropického dažďového pralesa a zmenili budúcnosť medicíny.

Expedícia: Džungľa láka na dobrodružnú výpravu, na ktorej sa dvojčlenná posádka nevyhne boju s nadprirodzenými silami. Neubehne veľa času a okrem pokroku v medicíne bude v stávke osud celého ľudstva. Vedľajšie úlohy budú patriť Edgarovi Ramírezovi, Jackovi Whitehallovi alebo Jessemu Plemonsonovi.

Green Knight

Dátum premiéry: 30. júl

Koniec júla bude patriť epickému stredovekému fantasy Green Knight. Podmanivý trailer vnadí na artové spracovanie romantickej básne zo 14. storočia venujúcej sa príbehu Sira Gawaina (Dev Patel), synovca Kráľa Artuša.

Ten sa vydá na nebezpečnú cestu za Zeleným Rytierom (Ralph Ineson), aby ho mohol po roku od ich predošlého stretnutia konfrontovať so „zapožičanou“ sekerou, ale aj preto, aby pred rodinou dokázal svoje kvality.

Duchovia, príšery, obri, zlodeji – proste všetko, čo si od výpravnej stredovekej fantasy môžeme priať. Popri Patelovi a Inesonovi si vo filme zahrajú aj ďalšie zvučné mená ako Alicia Vikander (Tomb Raider), Joel Edgerton (Star Wars, Warrior), Sean Harris (Prometheus, The King) alebo Barry Keoghan (Dunkirk).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom