Apple je jednou z najväčších technologických spoločností, ktorej produkty, ale aj záľubu v predávaní dodatočného príslušenstva pozná celý svet. Zákazníci pri kúpe nového zariadenia tak musia investovať aj do rôznych adaptérov či káblov priamo od Apple, ktoré vôbec nestoja málo. Rovnakú politiku spoločnosť aktuálne uplatňuje aj pri nových iPhonoch, ktoré prinášajú dlho očakávané rýchle nabíjanie. 

Premiéra výročného iPhonu X, modelov iPhone 8 a 8 Plus bola významným dňom nielen pre tohto giganta, ale aj pre jeho fanúšikov. Tí sa dočkali nových funkcií a technológií, vrátane rýchleho nabíjania. Mnohí však ostali po odhalení cien a dostupnosti poriadne sklamaní. Výrobca ale ešte nepovedal posledné slovo, a tak sa rana v srdciach potencionálnych zákazníkov môže ešte viac prehĺbiť. Záujemca nielenže bude musieť za nové iPhony zaplatiť poriadne mastnú cenu, ktorá sa v prípade iPhone X šplhá nad 1000 €, ale ďalšie eurá potečú do kúpy príslušenstva.

Chceš rýchle nabíjanie? Zaplať si!

Základné balenie týchto noviniek totiž obsahuje len klasický nabíjací adaptér a Lightning kábel s USB-A konektorom. Takáto kombinácia, bohužiaľ, nemôže byť využitá pre rýchle nabíjanie nových iPhonov. Ich majitelia tak musia siahnuť po dodatočnom príslušenstve v podobe špeciálnych adaptérov a USB-C káblu s Lightning konektorom. Upozorňujeme, že niektoré ceny môžu záujemcov dvihnúť zo stoličky, prípadne ich aspoň poriadne zaskočiť.

Ceny za jednotlivé adaptéry a káble:

  • Adaptér s výkonom 29 W: 50 €
  • Adaptér s výkonom 61 W: 60 €
  • Adaptér s výkonom 87 W: 65 €
  • 1 m USB-C kábel s Lightning konektorom: 20 €
  • 2 m USB-C kábel s Lightning konektorom: 30 €

Viac príslušenstva nájdeš na oficiálnej stránke.

Nenechaj si ujsť
Toto sú oficiálne ceny revolučného iPhone X pre Slovensko a Česko. Hlava sa ti z nich bude točiť ešte na ďalší deň

Ak teda náročný zákazník zatúži po tom najrýchlejšom nabíjaní, tak len za dodatočné príslušenstvo „vyhodí“ vyše 85 €. Stojí zážitok z rýchleho nabíjania skutočne za tieto peniaze? Odpoveď je na zvážení jednotlivcov, no toto rozhodnutie výrobcu bude rozhodne proti srsti mnohým fanúšikom. Investoval by si toľké eurá do technológie rýchleho nabíjania nových iPhonov?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom