Hoci bol revolučný iPhone X oficiálne predstavený už niekoľko desiatok minút dozadu, jeden nesmierne dôležitý údaj nám stále nebol úplne jasný. Týmto údajom bola, samozrejme, cena, za akú si budeme môcť výročný smartfón s logom nahryznutého jablka zakúpiť na Slovensku aj v Česku.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Krátko pred skončením prezentácie, kedy Tim Cook oznámil presný dátum, od ktorého bude tento revolučný telefón dostupný, to dokonca vyzeralo, že sa presnú cenu pre slovenský a český trh ani tak skoro nedozvieme. Našťastie však bola nová vlajková loď spoločnosti Apple bola pridaná na oficiálny web spoločnosti pre Českú republiku, kde môžeme nájsť aj ceny. Oficiálne ceny pre Slovensko zasa zverejnila známa Alza.

Zaplatíme podstatne viac

Radosť z tejto správy však s najväčšou pravdepodobnosťou po prečítaní presnej sumy veľmi rýchlo opadne. Oficiálna cena 64 GB verzie iPhone X bola pre Slovensko stanovená na poriadne mastných 1199 €. Ak z tvojich úst v tomto momente vybehla spŕška nadávok, tak sa ti ani veľmi nečudujeme. Ešte o čosi horšie na tom budú tí, ktorým 64 GB interné úložisko jednoducho nestačí.

Nenechaj si ujsť
Revolučný iPhone X je konečne realitou! Čakanie sa vyplatilo

Za 256 GB verziu iPhonu X totiž zaplatíme až 1399 €. Pre našich českých susedov sú ceny nasledovné – 64 GB variant za 29 990 kč, 256 GB variant za 34 490 kč. To, či sa ti takáto investícia do telefónu vyplatí, vieš len ty sám.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
7%
Páči sa mi to
5%
Chcem to
3%
Mám to
6%
Nepáči sa mi to
10%
Neznášam to
68%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]
 • peterpan

  Loooool 😂😂😂😂😂😂😂😂😂 len toľko k tomu.. degenorovanec kto si navyše tak škaredú ohavu za takýto peniaz kúpi.. som si po včerajšku myslel že nič už horšie po tých failoch od toho cigána prísť nemôže ale prišlo.. 😀 tento ufon tomu nasadil kráľovskú korunu..

  • WayTooLong

   Telefón to je dezajnovo super ale tak za cenu max 900 za 64 GB verziu ale toľko si pýtajú za recyklovaný minuloročný model. 🤑🤑🤑 Nejak mi nesedia teraz tie keci, že jablka sú pre všetkých ľudí nie len pre bohatých, keď očividne nastavili ceny len pre bohatých 😂.

   • Storm Chase

    V US su, za 990 usd pri priemer. US platoch to nie je az taky extrem. To ze pre EU je cena 1200 eur a este ktomu na nase platy, no, hmm to uz je ina vec. Kazdopadne, 1200 euro je jednoducho za telefon vela. Aj ked uznavam urcitu kvalitu Apple, no toto je prestrelene.

    • Juraj Koren Marenčák

     Cena 999$ v USA je bez VAT, kedze kazdy stat ma inu vysku VAT. Takze aj v USA zaplatis daleko cez tisicku.

   • Simionn

    len tolko k tomu, ….sme na Slovensku, nikto nebude teraz kvoli tomu znižovať cenu svojho produktu. Ten je primárne pre Americký a Západo Európsky trh, …..a čo je pre nich 1200? polka minimálnej mzdy ?