Dvojka prinesie svetové seriálové hity NarcosMeno ruže, Jednotka poteší mladých divákov vtipným lekárskym seriálom BBC Operácia Au! a francúzskym tanečným seriálom Nájdi si ma v Paríži. 

Seriálová nádielka na RTVS sa začne v piatok 10. januára s najslávnejším príbehom z pera talianskeho spisovateľa Umberta Eca – Meno ruže. V sobotu večer sa diváci dočkajú prvej časti jedného z najsledovanejších seriálov posledných rokov Narcos, ktorý zachytáva príbeh narkobaróna Pabla Escobara.

Nielen mladí diváci sa od soboty zábavnou formou naučia spolu s doktormi Chrisom a Xandom v seriáli Operácia Au! nové fakty o ľudskom tele. Seriál Nájdi si ma v Paríži je o talentovanej baleríne zo začiatku 20. storočia, ktorá sa nešťastnou náhodou presunie v čase o viac ako 100 rokov a ocitne sa v súčasnosti vo svete inej hudby a umeleckých tanečných štýlov. 

Meno ruže 

Seriálová adaptácia najslávnejšieho Ecovho románu zavedie divákov do roku 1327, kde v horskom opátstve v severnom Taliansku dochádza k záhadným úmrtiam mníchov. Do opátstva prichádza františkánsky mních Viliam z Baskervillu, ktorého sprevádza mladý mních Adso z Melku. Stávajú sa svedkami niekoľkých úmrtí, pričom vôbec nie je jasné, či za všetkým stojí osobná pomsta medzi mníchmi, vyšší záujem cirkvi či posadnutosť vierou v blížiacu sa apokalypsu.

Viliam spolu s Adsonom musia vraždy objasniť ešte pred príchodom obávaného inkvizítora Bernarda Guia, inak hrozí, že všetci františkáni budú obvinení a ich rád bude odsúdený ako kacírsky.  

Narcos – od soboty 11. januára po 22:00 na Dvojke

Kriminálny seriál Narcos je inšpirovaný realitou, ktorá sa odohráva v krutom a nemilosrdnom svete kolumbijských drogových gangov. Jeho hlavným hrdinom je Steve Murphy, agent DEA – amerického Úradu pre boj proti drogám, ktorý má za úlohu dostať Pabla Escobara a zničiť jeho Medellínsky kartel. Keď však Murphy dorazí do Kolumbie, zistí, že Escobar má oveľa vážnejšie problémy než s americkou políciou…

Nájdi si ma v Paríži – od soboty 11. januára o 9:55 na Jednotke

Mladá talentovaná baletná tanečnica Lena Griská, ktorá má šľachtickú krv a žije v roku 1905, je nádejnou hviezdou Parížskej opery. Od svojho priateľa Henryho dostane hodiny, ktoré ju nečakane presunú v čase a ocitne sa priamo na predstavení študentov parížskeho baletu, ale v roku 2018! Zistí, že momentálne nie je žiadna šanca vrátiť sa späť v čase a zostane v pasci. Zatiaľ čo bude čakať, kým ju príde Henry vyslobodiť, musí sa rýchlo prispôsobiť súčasnej dobe tak, aby to, odkiaľ prišla, nikto nezistil. V pätách jej budú neustále zberatelia času, ktorí sa budú snažiť Lenu chytiť. 

Operácia Au! – od soboty 11. januára o 10:20 na Jednotke

Doktori Chris a Xand, identické dvojčatá, veľmi vtipným a netradičným spôsobom zoznámia divákov s úžasnými faktami o ľudskom tele. V spolupráci s malými pacientami a personálom urgentných detských nemocníc v Liverpoole a Manchestri prezradia množstvo informácií a nájdu odpovede na množstvo otázok o tom, ako funguje ľudské telo. Ich príbehy zavedú mladých divákov do sanitiek, záchranárskych vrtuľníkov, do lekárskych ambulancií a na operačné sály, ale aj do vedeckých laboratórií. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom